GeriKelebek "Sahne tozuyla" oyunculuk eğitimi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Sahne tozuyla" oyunculuk eğitimi

İki usta tiyatro sanatçısı Can ve Arsen Gürzap, şimdi de dünya standartlarında profesyonel oyuncular yetiştirmek için Dialog adlı oyunculuk okulu açtı. Konservatuar eşdeğeri bir eğitim programına sahip olan Dialog’un eğitmen kadrosunda; Can ve Arsen Gürzap’ın yanı sıra, Cevdet Arıcılar, Mehmet Gürhan, Serap Eyüboğlu, Yalçın Boratap, Şükrü Türen, Ali Düşenkalkar, Ayda Aksel, Müge Arıcılar, Kazım Akşar ve Zeynep Erkekli gibi deneyimli tiyatrocu yer alıyor.

KAYITLAR EKİM DE BAŞLIYOR

Ekim ayında ilk kayıtları başlayacak olan Dialog Oyunculuk Okulu’nun seçmeleri; Can Gürzap ve Arsen Gürzap’ın katılımıyla 7-8 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. İlgilenler, seçmeler ile ilgili ayrıntılı bilgiye 0212 225 37 24-25  numaralı telefondan ulaşabilecek.

Seçmelerden başarıyla çıkan öğrenciler, Ekim ve Haziran ayları arasında devam edecek eğitimde iki yılda toplam bin 288 saat "sahne tozu yutacaklar" ve eğitimi başarı ile tamamlayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika almaya hak kazanacaklar.

Dialog Oyunculuk Okulu’nda; doğaçlama, tirad, hareket, dans, şarkı, çözümleme, tiyatro kuramları ve makyaj gibi derslerin yanısıra, kamera oyunculuğu dersleri ve geleceğin aktör ve aktristlerine sinema ve televizyon oyunculuğu konusunda da eğitim verilecek.

Ayrıca eğitim boyunca düzenli olarak gerçekleşecek sohbet toplantılarında, branşlarının önde gelen oyuncuları, yönetmenleri, tiyatro yazarları, yapımcıları, dekor ve kostüm tasarımcıları, deneyim ve bilgilerini Dialog öğrencileriyle paylaşacaklar, İstanbul’da tiyatro kültürüne katkı sağlayan bir ortam oluşturmaya çalışacaklar


Yorumları Göster
Yorumları Gizle