GeriKelebek Sahne Burhan Öcal'a emanet
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sahne Burhan Öcal'a emanet

Sahne Burhan Öcal'a emanet
refid:20847459 ilişkili resim dosyası

Sahnede Burhan Öcal'ı görmek ve dinlemek isteyenler Temmuz ayında perküsyon ustası pek çok yerde sahne alıyor. İşte program...

Burhan Öcal ve Alexey Botvinov 7 Temmuz’da Montreux Caz Festivalinde!

Biri dünya çapında perküsyon ustası, diğeri zamanımızın olağanüstü piyanisti… Birçok uluslararası caz festivalinde yer almış Türk perküsyoncu Burhan Öcal, 7 Temmuz’da beşinci kez İsviçre’de düzenlenen dünyaca ünlü Montreux Jazz Festivali’nde sahne alacak. Burhan Öcal ve Alexey Botyinov, klasik batı müziği ile doğu geleneğinin ritimlerini harmanlayarak dinleyicilere sunuyor. Doğuyla batının kucaklaşacağı bu ilginç proje, günümüz müzik anlayaşına yeni bir bakış kazandıracak.

Türk-Çin Dostluk gecesi’nde Burhan Öcal’a Ödül

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu, Boğaziçi Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü ve Türkiye Gezginler Derneği tarafından hazırlanan gecede Burhan Öcal’a 2011 Aralık ayında yaptığı etkinliklerden dolayı Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosu Qingyang ZHANG tarafından Türk-Çin dostluk ödülünü takdim etti. Etkinliğe katılan isimler arasında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Türkiye Gezginler Kulübü Kurucu Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural ve Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kadri Özçaldıran da vardı.

Burhan Öcal, Marcus Miller ile 5 Temmuz’da 19. İstanbul Caz Festivali kapsamında İstanbul Açıkhava Sahnesi’nde!                                                                                                          

19. İstanbul Caz Festivali’nin özel isteği üzerine Marcus Miller’ın festival için bestelediği “The Istanbul Project” isimli özel projesinde Miller’a perküsyon  ustası Burhan Öçal eşlik ediyor. Projede usta sanatçı Okay Temiz, Türkiye’nin en iyi caz trompet sanatçılarından İmer Demirer , gitar virtüözü Bilal Karaman ve klarnet virtüözlerinden Hüsnü Şenlendirici de yer alıyor.

Bunların yanısıra Burhan Öcal Trakya All Stars feat. Murat Uncuoğlu projesiyle 28 Haziran’da Ankara Shopping Fest’in konuğu olarak Panora’da ve 29-30 Haziran tarihlerinde Alaçatı Jazz Rüzgarında sahne alacak.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle