GeriSağlık Yine dünyaya ders verdiler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yine dünyaya ders verdiler

Yine dünyaya ders verdiler

Gün geçmiyor ki dünyadan ve Türkiye'den bir hayvanın, adeta tüm insanlığa ders verecek kadar sadık, dost tavrını görmeyelim. Bugün de Brezilya’nın Taguatinga kentinde sara krizi geçiren sahibinin bindirildiği ambulansın peşinden hastaneye kadar koşan köpeğin görüntüsü internette izlenme rekorları kırıyor.

Yol kenarında sara krizi geçiren evsiz kişiyi ambulansa yerleştirerek yakındaki bir hastaneye yönelen sağlık görevlileri bir süre sonra geride bıraktıkları köpeğin ambulansın peşinden koştuğunu fark ettiler. Görevlilerden biri bu görüntüyü cep telefonu kamerasıyla kaydetmeye başladı. Köpeğin kilometrelerce koşmasına rağmen sahibini bırakmaya niyetli olmadığını gören görevliler en sonunda durarak köpeği de ambulansa aldılar. Hastanede de sahibinin başından bir an olsun ayrılmayan köpekten geriye bu görüntüler kaldı.

10 YIL SONA BULUNAN KEDİ

Norveç'te "6'ıncı Peter" adlı kedi kaybolduktan 10 yıl sonra bulundu. Kedisine kavuşmaktan büyük mutluluk duyan sahibi Renate Storvoll Unneberg hayatının en güzel Noel hediyesini aldığını söyledi. Renate Storvoll Unneberg, kedi ve köpek bakım evinden kendisine telefon edilip kedisinin bulunduğu bildirildiğinde kulaklarına inanamadığını belirterek "kedi bakım evinden telefon ettiler ve bir kedi bulunduğunu, kulağındaki işaretten benim olduğunun anlaşıldığını söylediler. Aradan geçen 10 yıllık süreden sonra kedimizi bulma ümidimizi tamamen yitirdiğimiz için kulaklarıma inanamadım. Hemen kedi bakım evine koştum. Kedimi görünce çok duygulandım. Tabi 10 yıl uzak kalınca bizi unutmuş ve biraz vahşileşmiş. Odaya girince tepki gösteriyor ama tepkisi çabuk geçiyor ve kucağıma geliyor. Kedim, bana hayatımın en büyük Noel hediyesi oldu" dedi.Yorumları Göster
Yorumları Gizle