GeriSağlık Yaralılara yardım eden doktorlar gözaltına alındı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaralılara yardım eden doktorlar gözaltına alındı

Yaralılara yardım eden doktorlar gözaltına alındı
refid:23520132 ilişkili resim dosyası

Gezi Parkı olaylarında yaralanan vatandaşlara müdahale eden doktorların göz altına alınması ile ilgili olarak İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Taner Gören, hürriyet.com.tr'ye açıklama yaptı.

Toplamda 5 sağlık mensubunun gözaltına alındığını, bunlardan bir tanesinin doktor Ali Eren olduğunu belirtti. Sağlıkçı arkadaşların mağduriyetini gidermek için uğraştırklarını belirten Prof. Dr. Gören şunları söyledi:

 

"Şöyle bir önyargı var çatışma ortamında beyaz önlüklü insanların görülmesi, onların da olayların parçası olduğu şeklinde algılanıyor. Yetkililerle konuştuğumda çatışma ortamında alındığına dair sözler söylendi. Bir ortamda çatışma varken ve yaralı halde, kendisinden geçmiş halde bir insan varken doktorun o anda  gerekirse kendi hayatını tehlike atmak pahasına girişimde bulunması hekimlik görevidir. Bunun için hipokrat yemini yeterlidir ve kimseden izin almaya gerek yoktur. Bunun için kaygı taşıyoruz. Bu müdahale hiç yapılmaması gerekiyordu ama yapıldıysa bile duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum. En azından hekimlerimizin kimliği tespit edilmesinin görev yapan insanlar olarak kabul edilmesi gerektiğini düşünüyorum."


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle