GeriSağlık Vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz

Vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz
refid:21269591 ilişkili resim dosyası

Gaziantep'teki patlamanın ardından Kızılay Kan Merkezi'ne giden çok sayıda vatandaş, kan bağışında bulundu.

Karşıyaka Polis Merkezi önündeki patlamanın ardından çok sayıda vatandaş, Alleben Mahallesi'ndeki Kızılay Doğu Akdeniz Bölge Kan Merkezi'ne geldi. Burada yapılan işlemlerin sonrasında aralarında kadınların da olduğu çok sayıda vatandaş sırayla kan bağışında bulundu.

Kan bağışında bulunmak için bekleyenlerden Nuri Doğan, “Kardeşimle Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinden kan vermek için geldik. Gaziantep'in Kurtuluş Savaşı'nda olmuştu ya, 'vurun 'Antepliler vurun, bugün namus günüdür' kan verirken de diyoruz, 'verin Antepliler verin, bugün namus günüdür.' İnşallah bitecek bu PKK laneti bu da son olur” diye konuştu.

 

HERKES KAN VERMEYE KOŞTU / Foto Galeri

 

Kızılay Doğu Akdeniz Bölge Kan Merkezi Bölge Müdürü Dr. Gökhan Özboz, patlamanın ardından 30 dakika sonra ellerindeki kan stoklarıyla tüm ihtiyaçları karşıladıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Ancak kritik stok seviyemiz devam ediyor. Vatandaşlarımıza da verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Kızılay olarak biz ve bize bağlı kan merkezleri 24 saat açık. Bugünlerde vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Ancak şunu belirtmek isterim ki özellikle stok konusunda, yeterli miktarda kanımız olduğu için bu hususta bundan sonraki ihtiyaç duyulacak şeyler konusunda da bu stoklarımızı tamamlamaya çalışıyoruz.”

Bu arada, patlamayı protesto etmek için araçlarıyla konvoy oluşturup, Türk bayrağı açarak gezen vatandaşlar, kan merkezi önünde yolu kapatıp bir süre terör örgütü aleyhine slogan attı.

Kan bağışında bulunmak için bekleyen vatandaşlar da gruba alkışlarla destek verdi.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN DUYARLILIK TEŞEKKÜRÜ

 

Sağlık Bakanlığı Basın Müşavirliği de dün gece Gaziantep'te yaşanan üzücü olayın ardından bir yazılı açıklama yaparak kan vermek için hastanelere koşan vatandaşlara teşekkür etti. Yazılı açıklamada şu sözlere yer verildi:

"Olay anından itibaren vatandaşlarımız üst düzey duyarlılıkla kan vermek için hastanelere koşmuştur. Şu an itibariyle yaralılarımız için kan ihtiyacı bulunmamaktadır. Bayram gününde masum insanların ölümüne ve onlarca insanın yaralanmasına neden olan hain saldırıyı nefretle kınıyoruz. Bu hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Bu saldırıda canla başla çalışan sağlık personelimize emniyet güçlerimize ve kan bağışı için hastanelerimize koşan tüm vatandaşlarımıza milletimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz."


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle