GeriSağlık Ömür uzatan öneriler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ömür uzatan öneriler

Ömür uzatan öneriler
refid:9041476 ilişkili resim dosyası

Daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmek için aslında küçük ayrıntılara dikkat etmek yeterli. O ayrıntılar fark yaratacaktır...

Daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmek ister misiniz? Hayatınızda yapacağınız küçük değişikliklerle yaşam kalitenizi artırabilir hatta ömrünüzü uzatabilirsiniz.

İşte size birkaç öneri...

Yatak odanıza TV sokmayın
Televizyon ekranının yaydığı ışık vücut saatinizin düzgün çalışmasını engelleyip uyku kalitenizi düşürür. Bir araştırmaya göre yatak odasında TV olan çiftler, olmayanlardan yüzde 50 daha az cinsel ilişkiye giriyor

Spor yaparken dinlenin
Spor yaparken mola vermek, 1 saat aralıksız çalışmaktan daha etkilidir. Japonya’da yapılan bir araştırmada 1 saat aralıksız bisiklet sürenler, yarımşar saatten 2 set halinde bisiklet kullananlardan daha az kalori yakmış.

Orta koltuğu seçin
Otomobilin arkasındaki herkesin nefret ettiği orta koltuk aslında en güvenlisidir. Orta koltuk bir kaza esnasında en az darbeyi alır. Araştırmalar arka koltukların, ön koltuktan yüzde 86 daha güvenli olduğunu ortaya çıkardı. Arka orta koltuk ise, diğer arka koltuklardan yüzde 25 daha güvenli.

Çağın vebası kanser ömrü kısaltan en önemli faktör. Stresli yaşam da öyle ve daha niceleri... Foto galeriler gerçeğin aynası gibi...

Günde 1 muz yiyin
Muz potasyum açısından çok zengindir. Potasyum da tansiyonu düşürür. Bir araştırmaya göre 50 yaşındayken tansiyonları normal olan kişiler, yüksek tansiyonlulardan ortalama 5 yıl daha fazla yaşıyor.

Enerji içeceği yerine su için
Yapılan araştırmalar günde 2 kutu enerji içeceğinin tansiyonu artırdığını ortaya koyuyor.

Oda parfümü kullanmayın
Araştırmalara göre oda parfümleri ishal ve baş ağrısından depresyona kadar birçok sağlık sorununa yol açıyor.

Yatağınızı yapmayın
Kalkar kalkmaz yatağınızı yapmaktan kaçının. Yatağı dağınık bırakmak, çarşaflardaki nemin uçmasını, dolayısıyla bakterilerin oluşmasını engeller.

2 avuç fındık iyi gelir
Araştırmalara göre fındık sevenler, sevmeyenlere oranla 2 yıl 9 ay daha uzun yaşıyor. 1 ay boyunca günde 2 avuç fındık yiyenlerin kolesterolu yüzde 9.4 düşüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle