GeriSağlık Öleceğini sandı evlendi mucizeyle iyileşti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öleceğini sandı evlendi mucizeyle iyileşti

Öleceğini sandı evlendi mucizeyle iyileşti

32 yaşındaki Sereena Scott, karnında kavun büyüklüğünde bir kitle ile "yumurtalık kanseri" teşhisi koyulduğunda 32 yaşındaydı. 2005 yılından beri bir nişanlısı vardı ve hayallerindeki gibi bir düğün yapabilmek için yıllardır para biriktiriyorlardı. Ancak hayalindeki düğünden çok uzakta, kendi deyimiyle "ölüm döşeğinde" bir nikah kıymak zorunda kaldı.

İngiltere'de yaşayan ve satış danışmanı olan Sereena Scott'a yumurtalık kanseri teşhisi koyuldu. Ardından karın bölgesinde çok kısa sürede kavun büyüklüğünde şişlik oluşan genç kadında hamile görüntüsü ortaya çıktı.

"BEN ÖLECEK MİYİM?"

Öleceğini sandı evlendi mucizeyle iyileşti

Yaklaşık 10 yıldır birlikte olan Sereena ve erkek arkadaşı Robert'ın en büyük hayali ise güzel bir düğün yapmaktı. Sereena hastanede, "Ben ölecek miyim?" diye sorduğunda ise doktorlar sessiz kalınca çift en büyük arzularını yerine getirmek için kolları sıvadı.

"DOKTORLAR BANA CEVAP VERMESE DE ÖLECEĞİMİ HİSSEDİYORDUM"

Genç kadının deyimiyle "ölüm döşeğinde" nikah kıyıldı ve ikisi sonsuza kadar evet dedi. Ancak kısa bir süre sonra mucize oldu. Genç kadın önce kemoterapiye cevap vermeye başladı ve hastalığı duraksamaya başladı. Ardından tümör yavaşladı. Scott, "Doktorlar bana cevap vermese de öleceğimi hissediyordum, sonum yakındı ama bir tatmine ihtiyacım vardı. Ölmek için çok gençtim ama bunların hiçbirini ifade dahi edemiyordum. Boğazımda nefes almama yardımcı olan bir tüp vardı. Son dileğim ise Robert'ın karısı olmaktı. O benim için bir 'dağ' idi." dedi.

Öleceğini sandı evlendi mucizeyle iyileşti

"KENDİMİ DÜNYANIN EN ŞANSLI İNSANI GİBİ HİSSEDİYORUM"

Nikah sırasında "Kalbim adeta koşuyordu" diyen genç kadının hastalığı ise mucizevi bir şekilde düzeldi. Sereena Scott iyileşmesinin ardından "Kendimi dünyanın en şanslı insanı gibi hissediyorum. Ölüme bu kadar yakınken kanseri yendim." dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle