GeriSağlık Öğle arasında gençlik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğle arasında gençlik

Öğle arasında gençlik
refid:6823187 ilişkili resim dosyası

Son yıllarda oldukça popüler olan kırışıklık azaltma işlemleri, artık çok daha kısa sürede gerçekleştiriliyor

Kozmetik dermatoloji, sınır tanımıyor. Mimiklerimiz ve yılların etkisiyle yüzümüzde oluşan çizgiler artık ameliyat masasına yatmadan kısa sürede yok edilebiliyor. Hiçbir yan etkisi olmayan ‘Hyaluronik asit’ ile öğle molasında gençleşip tekrar işinize dönebilirsiniz.

Son yıllarda oldukça popüler olan kırışıklık azaltma işlemleri, artık çok daha kısa sürede gerçekleştiriliyor. Neştersiz yapılan bu yöntemlerden biri ‘Hyaluronik asit’ uygulaması. Yöntemin en önemli özelliği, doğal görünüme kavuşturması. Baykent Cerrahi ve Tıp Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Ülkü Çağlayan, kozmetik dermatolojinin son yıllarda büyük önem kazandığını, ancak bu işlemlerin kuaför salonu vb. şeklinde açılan güzellik salonları yerine hastane ortamında gerçekleştirilmesinin önemli olduğunu söyledi.

Kırışıklık azaltma tedavisinde çok çeşitli yöntemler uygulandığını belirten Uzm. Dr. Çağlayan, doğal görünüme kavuşturması, yan etkisi olmaması ve kısa sürede gerçekleştirilmesi nedeniyle ‘Hyaluronik asit’in çok fazla tercih edildiğini söyledi. Çağlayan konuyla ilgili şunları söyledi: ”İnsan vücudunda bulunan, cilde parlaklık ve canlılık veren bir madde olan Hyaluronik asit, yaşlanmaya bağlı olarak azalır. Bu maddenin kırışıklıkları kapatmadaki etkisi anlaşıldıktan sonra 1991 yılında klinik çalışmaları başladı. Etkileri kesinleştikten sonra da vücuttaki hyaluronik asidin bir versiyonu biyoteknolojik olarak üretildi.”

YAN ETKİSİ YOK

Hyaluronik asidin, son 5 yıldır yaygın uygulama alanı bulduğunu belirten Dr. Ülkü Çağlayan, “Hyaluronik asit enjeksiyonları alerjik reaksiyon riski taşımadığı için kullanımı kolay ve etkileri anında görülebilen dolgu maddeleridir. Bu madde sağlıklı her kadın ve erkeğe uygulanabilir. Alın, kaş arası, göz kenarları, burun ve ağız kenarlarında oluşmuş tüm çizgilerin yok edilmesinde kullanılır. Dudağın büyütülmesi ve dudak kenarlarının düzeltilmesi mümkündür” diye konuştu.

Çağlayan, şöyle devam etti: “Bu tedavinin yan etkisi bulunmadığı için test yaptırmak gerekmez. Uygulanacak bölgeye hijyenik koşullar sağlandıktan sonra çok ince iğnelerle çizgilerin altına derinin içine belli dozlarda enjeksiyon yapılır. Bu sırada ciddi bir ağrı duyulmaz. Hafif bir yanma hissi olabilir. Uygulaması yapılan bölgeye göre işlem süresi değişmekle birlikte ortalama 10 dakika sürer. Öğle yemeği süresinde bile yaptırıp işinize geri dönebilirsiniz.”

Hyaluronik asitin uygulama yerindeki kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte 4 ila 6 aydır. Ancak yılda 2-3 kez uygulandığında kırışıklıklar oluşmadan keyifli bir yaşam sürdürmek mümkündür.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle