GeriSağlık Müzeyyen Senar'ın sağlığı olumlu yönde ilerliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Müzeyyen Senar'ın sağlığı olumlu yönde ilerliyor

Müzeyyen Senar'ın sağlığı olumlu yönde ilerliyor
refid:28007347 ilişkili resim dosyası

Sanatçıların, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisi süren Türk Sanat Müziği sanatçısı Müzeyyen Senar ve ailesini arayarak geçmiş olsun dileğinde bulunduğu ve sanatçıya destek verdiği öğrenildi.

Senar'ın kızı Feraye Işıl, annesinin durumunun iyiye gittiğini belirtti. İleri yaşına bağlı bir takım ciddi sağlık sorunları bulunan, kısmi felç geçiren, hipertansiyon ve serebrovasküler sıkıntıları olan Müzeyyen Senar'ın idrar yolları ve akciğer enfeksiyonu tedavisinde olumlu gelişmeler yaşandığını anlatan Feraye Işıl, "Doktorlardan bilgi alıyoruz, biz de iyi şeyler gözlemliyoruz, hepsi düzeliyor" dedi.

Tedavi sürecisinde ailesinin Müzeyyen Senar'ın yanında yer aldığını söyleyen Işıl, Sezen Aksu, Tarkan ve Sibel Can gibi sanatçı dostlarının arayarak sanatçının sağlık durumu hakkında bilgi aldığını ve destek verdiğini anlattı. Feraye Işıl, doktorlar izin vermediği için ziyaretçi kabul etmediklerini de sözlerine ekledi.

DEÜ Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Kazım Tuğyan da sanatçının sağlık durumunda pozitif gelişmeler olduğunu, ancak hızlı bir düzelme beklemediklerini açıklamıştı. İzmir'in Urla ilçesindeki yaşlı bakımevinde kalan Türk Sanat Müziği sanatçısı Müzeyyen Senar, rahatsızlanınca DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılmış, geriatri biriminde tedavi altına alınmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle