GeriSağlık Mastektomi ameliyatından sonra yeni memeleriyle poz verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mastektomi ameliyatından sonra yeni memeleriyle poz verdi

Mastektomi ameliyatından sonra yeni memeleriyle poz verdi
refid:29950272-spot ilişkili resim dosyası

28 yaşındaki Claira Hermet, meme kanseri riskinin çok yüksek olduğunu öğrenince iki memesini birden mastektomi operasyonuyla aldırmıştı. Ünlü İngiliz sunucu ise operasyon öncesinde verdiği "memeye veda" partisiyle haberlere konu olmuştu.

Genç kadın 7 ay sonra ise bikinisiyle poz verdi. Hermet, operasyondan sonra yeni memeleriyle çok mutlu olduğunu ve kendisini hiç olmadığı kadar özgüvenli hissettiğini belirtti. Claira Hermet, operasyonu geçirdikten 7 ay sonra Ibiza'ya tatile gitti. Mastektomi ameliyatıyla iki memesini birden aldıran sunucu, bu kez silikonlu memeleriyle poz verdi.

Mastektomi ameliyatından sonra yeni memeleriyle poz verdi

MASTEKTOMİ NEDİR?
Angelina Jolie'nin yaptırmasıyla basında çok konuşulan mastektomi ameliyatı, BRCA1 ismi verilen gene sahip olan ve meme kanseri yaşama riskinin yüksek olduğu tespit edilen kadınlara uygulanabiliyor. Ailesinde çok fazla meme kanseri görülen kadınlar testi yaptırarak kendisi de yakalanma riskini öğrenerek mastektomiye karar verebiliyor. İki meme alındıktan sonra ise silikon kullanılarak meme tamir edilebiliyor.

"MUCİZE BEKLEME"

Doktorların operasyondan önce kendisini "Mucize bekleme, aynaya baktığında çok memnun olmayabilirsin." diye uyardığı Hermet, doktorların kendisine "Beklentini düşük tutarsan sonuçtan daha memnun olursun" dediğini de belirtti. Annesini ve ablasını meme kanserinden dolayı kaybeden kadın, "Vücudumun nasıl görüneceği konusunda bir fikrim yoktu. Bikini giyip giyemeyeceğimi bilmiyordum, çıplak kalıp kalamayacağımı, bir erkek arkadaşım olup olmayacağını bilmiyordum." dedi.

Mastektomi ameliyatından sonra yeni memeleriyle poz verdi

"VÜCUDUM İÇİN ŞÜKREDİYORUM"

Londra'da yaşayan Hermet, "Operasyon benim için tam bir dönüm noktasıydı. Sadece fiziksel olarak değil zihinsel olarak da öyleydi. Ancak şimdi vücudum için şükrediyorum. Bikini giyebiliyorum, aynaya baktığımda gördüğümden nefret etmiyorum." diyor.

Mastektomi ameliyatından sonra yeni memeleriyle poz verdi MEMELERİNE PARTİ İLE VEDA ETTİ


Yorumları Göster
Yorumları Gizle