GeriSağlık 'Keşke kocamdan daha önce şüphelenseydim'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Keşke kocamdan daha önce şüphelenseydim'

'Keşke kocamdan daha önce şüphelenseydim'
refid:19722053 ilişkili resim dosyası

ABD'de yaşayan Catherine Graves evliliklerinin 6. yılında kocasının tavırlarında bir takım değişiklikler gözledi. Eşinin tavırlarında büyük bir değişim gören Catherine, nerede olduğunu unuttuğunu söyleyen ve evin yolunu karıştıran kocasına inanmayarak bir dedektif tuttu ve kocasını takip ettirmeye başladı.

İlk evliliklerinden olan çocuklarıyla 8 kişilik mutlu bir aile olan Graves ailesinin mutluluğuna dedektifin "Başka bir kadın yok, eşinizi bir doktora götürün" demesinin ardından gölge düştü.

 

KİŞİLİĞİ KONTROL EDEN TÜMÖR

 

Catherine, aldatılmanın yanında eşinin kumar veya madde bağımlılığı sorunu yaşayabileceğinden de şüphe ediyordu. Fakat, John’un hayatında başka kadın olmadığını ortaya çıkaran dedektif, acilen bir doktora gitmelerini önerdi. Eşiyle gittiği klinikte “felç” teşhisi konan John’un, beyin taramasında tehlikeli bir tümöre rastlandı. John’un tavırlarındaki değişimin, çabuk yayılmasıyla bilinen Glioblastoma Multiforme (GBM) tümöründen kaynaklandığı anlaşıldı. Zira tümörün beyinde yerleştiği sol lob, duyguların ve kişiliğin kontrol noktasını oluşturuyor.


5 AY İÇİNDE ÖLDÜ


Teşhisin ardından 5 ay içinde hayatını kaybeden John’un her anında yanında olan Catherine, yaşadıklarının etkisini atlatmak için uzun süre yardım aldı. 2007 yılında kaybettiği eşinin ardından kendini kanserli hastası olan ailelere yardıma adadı. Catherine, hastalarına bakarken maddi manevi fedakârlıkta bulunan ailelerin yaşadığı zorluğu bildiği için yardımcı olabilecek bir kitap hazırladı. Şimdi bir nörobilim enstitüsünde çalışan Catherine, burada uzmanları hastabakıcıların ihtiyaçları konusunda eğitiyor. Uzun süre depresyona giren ve post-travmatik stres bozukluğu yaşayan Catherine Graves'in aynı zamanda yaşadıklarını anlattığı bir kitap da çıkardı.

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle