GeriSağlık Kanser tedavisi için bağış toplayan genç kızın yalanı ortaya çıktı!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kanser tedavisi için bağış toplayan genç kızın yalanı ortaya çıktı!

Kanser tedavisi için bağış toplayan genç kızın yalanı ortaya çıktı!

Sosyal medya son yıllarda tedavisi zor hastalıklar için yardım kampanyası düzenleyen hastalar için bir umut ışığı oldu. Dünya çapında pek çok kişi kanser ve benzeri hastalıkların tedavisi için gereken parayı bu tip kampanyalardan toplamaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde bu kampanyalardan birinin ardından 10.000 dolarlık bir vurgun çıktı!

Ashley Lively henüz 20 yaşında ABD'li bir genç kız. Geçtiğimiz günlerde hakkında açılan bir dava hem ailesini hem de çevresini şok etti. Ashley, Facebook'ta kendisi için bir yardımlaşma grubu kurmuş ve pankreas kanseri olduğunu belirterek tedavisi için bağış talebinde bulunmuştu. Üstelik bu kampanya için tişörtler bastırmış, sadece birkaç hafta ömrü kaldığını söyleyerek duygu sömürüsünde bulunmuştu. Babası adına da bir hesap açıp, kendisine babasının ağzından yardım dileyen Ashley bu yolla 5.600 kişiyi kandırmayı başarmıştı.

Kanser tedavisi için bağış toplayan genç kızın yalanı ortaya çıktı

Yaklaşık 10.000 dolar, yani yaklaşık 30.000 lira para toplayan Ashley'in, sosyal medyada sürekli tedavi süreci hakkında bilgi vererek kendisine para gönderenlere teşekkür ettiği görülürken, onu mercek altına alan bir dedektif aslında her şeyin yalan olduğunu ortaya çıkardı! 

Monroe County dedektifi Mack Williams, gazetecilere, "Ona gelen paranın izini sürdüm ve kendisi bana yalan söylediğini itiraf etti" şeklinde konuşurken, genç kızın Florida'ya tatile gittiği öğrenildi.

10.000 dolardan fazla parayı dolandırıcılık yoluyla çalmakla suçlanan genç kızın ailesinin durumdan haberdar olmadığı anlaşıldı. Genç kızın teyzesi Margaret Shubert, "Biz de herkes gibi şok olduk. Bize gerçekten kanser olmadığına dair bir mesaj atmıştı" dedi. Ashley'in topladığı paralarla yeni bir araba aldığı da gelen bilgiler arasında.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle