GeriSağlık İnsanoğlunun sonu böyle olacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnsanoğlunun sonu böyle olacak

İnsanoğlunun sonu böyle olacak
refid:23462107 ilişkili resim dosyası

Yüzyıllar öncesine göre evrim geçiren insan vücudu ve yüz şeklini gelecekte nasıl bir değişim bekliyor.

Sanatçı Nickolay Lamm ve Washington Üniversitesi'nden genetik hesaplama uzmanı Dr. Alan Kwan bu soruya yanıt aradılar. 100 bin yıl sonra insanın nasıl görüneceğini tahmin etmeye çalışan ikili, teknolojik gelişmelerin ve yaşam tarzının ortaya çıkaracağı yeni "tipi" fotoğrafladı.


Taş devrine göre insan beyni bugün 3 kat daha büyük ve orantılı olarak kafatasının da büyüdüğü düşünülüyor. Kwan ve Lamm bu büyümenin devam edeceğini, daha geniş bir alnın, daha büyük gözlerin bizi beklediğini belirtiyor.

 

ALTIN ORAN BOZULUYOR

 

İnsan yüzündeki "altın oran"ın bozulacağını düşünen uzmanlar, insanların güneş sistemindeki başka gezegenlerde koloni halinde yaşayacağını ve güneşten daha uzakta olacakları için gözlerinin büyüyeceğini düşünüyor.


Gözlerdeki değişim sadece bununla da kalmıyor. Gözler kozmik ışınlardan korunmak için sadece şekil itibariyle değil göz yapısı olarak da değişim geçirecek. Ayrıca insan derisi de ozon tabakasının koruyuculuğundan uzak olacağı için, daha fazla pigmentli olacak.


Göz kapakları kalın, alın ise çok daha geniş olacak. Ayrıca araştırmaya göre burun deliklerinin daha rahat nefes alınabilmesi için daha geniş, saçların ısı kaybından dolayı daha yoğun olması bekleniyor.

İnsanoğlunun sonu böyle olacak

Resimdeki iki gönüllünün şimdiki halleri üzerinde çalışmalar yapıldı

İnsanoğlunun sonu böyle olacak
20 bin yıl sonra böyle görünüleceği tahmin ediliyor

İnsanoğlunun sonu böyle olacak
60 bin yıl...

İnsanoğlunun sonu böyle olacak
Ve 100 bin yıl sonra tahmin edilen...

 


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle