GeriSağlık İnatçı ağrılardan manyetik alan tedavisi ile kurtulun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnatçı ağrılardan manyetik alan tedavisi ile kurtulun

İnatçı ağrılardan manyetik alan tedavisi ile kurtulun

Gün geçtikçe artan elektromanyetik kirlilik, vücutta negatif nötronların birikmesine yol açarken; bu durum bel, sırt, omuz ağrısı gibi birçok sağlık problemine neden olabiliyor. Ağrı ile mücadele konusunda son zamanlarda öne çıkan “Yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi”, vücudun ağrılı bölgelerinin kısa sürede iyileşmesine olanak sağlıyor.

Memorial Wellness Manuel Tıp Bölümü’nden Dr. Metin Mutlu, yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi hakkında bilgi verdi.

TELEVİZYON VE CEP TELEFONLARININ ZARARLI ETKİLERİNE DİKKAT!

Gün içerisinde kullanılan televizyon, cep telefonu, bilgisayar gibi elektronik cihazlar elektromanyetik kirlenmeyi arttırarak insan sağlığını tehdit etmektedir. Bu duruma şehir hayatının getirdiği doğa ve topraktan uzaklaşma gibi olumsuzluklar da eklenince negatif nötronlar günden güne vücutta birikmektedir. Tüm bu olumsuzluklar zamanla bel, sırt, omuz gibi bölge eklemlerinde inatçı ağrılara neden olarak yaşam kalitesini düşürmektedir.

DOKULAR İYİLEŞİYOR VE YENİLENİYOR

İnatçı ağrılardan manyetik alan tedavisi ile kurtulun

Yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi; ağrı hissedilen bel, sırt, omuz gibi vücudun her bölgesine ve MR’a girebilen herkese güvenilir bir şekilde uygulanabilmektedir. Tedavi ile uygulanan bölgede arınma sağlanmaktadır. Bu arınma, bölgedeki hücre zarı fonksiyonları ve kan dolaşımını düzenlemektedir. Ağrı, spazm durumlarında ve dokularda iyileşmesi sağlanır, ödem oluşumu engellenir. Verilen akım ile kemik, kıkırdak, kas hücreleri üzerinde de olumlu bir uyarım gerçekleşir. Bu tedavi, solunum hacminin artmasına ve sindirim sisteminin düzenlenmesine de etki eder.

TEMASSIZ İYİLEŞME VE ZİNDELİK SAĞLANIYOR

Eklemler arasındaki bağların bağlantı noktalarına ligaman adı verilmektedir. Yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisinde verilen akım, ligamanlara kadar ulaşmakta ve kemikleri tutan oynak ligaman bağları yukarı doğru çekmektedir. Kişi bu akımı ilk 30 saniye sanki küçük darbeler alıyormuş gibi hisseder; ancak herhangi bir temas yoktur. Akım dalgaları eklemleri izometrik olarak çalıştırmaktadır. Uygulanan yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi, en derin alanlara etki eden ve hastada hiçbir yan etki oluşturmayan bir tedavidir. Girişimsel bir uygulama değildir, manyetik alan etkileşimine dayanan fiziksel bir tedavi metodudur.

HAMİLELİK SONRASI OLUŞAN BEL AĞRILARINDA ETKİLİ

İnatçı ağrılardan manyetik alan tedavisi ile kurtulun

Boyun, sırt, bel ağrıları özellikle belli bir yaştan sonra herkesin şikayetçi bir problemdir. Özellikle hamilelik sonrasında bel ağrıları kronikleşebilir. Yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi doğum sonrası kronikleşen bel ağrıları için de etkili bir yöntemdir. Haftada 2 gün, 8-10 dakika uygulanacak bir terapi ile ağrılardan kurtulmak mümkündür. Sadece ağrı olan bölgeler için değil istenirse kas ve ligaman bağları kuvvetlendirmek amacı ile de uygulanabilir. Kan akışını hızlandırma, dokularını güçlendirmek amacı ile spor ve masaj gibi rutin olarak uygulanabilir.

TÜRKİYE’DE ÇOK AZ SAYIDA MERKEZDE UYGULANIYOR

İleri derecede bel ve boyun fıtığı, kronikleşen omuz, sırt, bel ve diz ağrıları, boyun düzleşmesi durumlarında uygulanan oldukça başarılı bir yöntemdir. Türkiye’de çok az sayıda merkezde uygulanan yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi, kısa zamanla ağrılardan kurtulmayı sağlamaktadır. Yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi ile omurga sütunu istenilen normal seviyeye getirilir. Kişinin günlük yaşamındaki fiziksel zindeliğinin artmasına da olanak sağlanır.

 

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle