GeriSağlık 'Haksız yere çıkarıldılar'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Haksız yere çıkarıldılar'

'Haksız yere çıkarıldılar'
refid:27966181 ilişkili resim dosyası

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, hastanelerde çalışan işçilerin giydiği kıyafet ile Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nde işten çıkartıldığı iddia edilen işçilerin sorunlarını Meclis’e taşıdı.

Parlamentoda CHP’li milletvekilleri Musa Çam ve Gökmen Öğüt ile birlikte düzenlediği basın toplantısına ameliyathanelerde çalışan görevlilerin giydiği kıyafet ile gelen CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nde işten çıkartıldığı iddia edilen işçilerin sorunlarını gündeme taşıdı. İşten atıldığı iddia edilen işçilerin temsilcileri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında neden bu kıyafeti giydiğini açıklayan Çelebi, “Bunlar saray kıyafeti değil, bunlar emeğin kıyafetleri” dedi. Çelebi, işçilerin haksız yere işten çıkartıldıklarını iddia etti.

Haksız yere çıkarıldılar

"SENDİKALI OLDUKLARI GEREKÇESİYLE ÇIKARILDILAR"

İşçilerin sendikalı oldukları gerekçesi ile işten çıkartıldıklarını söyleyen DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ise, “Sendikalı olduğu için işçiyi işten çıkartmak akıl ve vicdan dışı bir tutumdur” diye konuştu. Basın toplantısında işten çıkartılan işçiler yaşadıkları mağduriyeti anlattılar.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle