GeriSağlık Güzellik anlayışını değiştiriyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güzellik anlayışını değiştiriyor

Güzellik anlayışını değiştiriyor
refid:21188255 ilişkili resim dosyası

Yeni yapılan bir araştırma erkeklerin yaşadığı stresin, kadınlar konusundaki beğenilerini değiştirdiğini ortaya koydu. Londra'daki Westminister Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre yaşları 18 ile 42 arasında değişen 81 erkeğin tercihleri incelendi.

PLUS ONE dergisinde yayınlanan sonuçlara göre araştırmayı yürüten Viren Swami, "Sonuçlarımız stresli erkeklerin beden kitle endeksi daha yüksek olan kadınları daha çok beğendiğini ortaya koyuyor. Gönüllülere normal kilolu, fazla kilolu ve obez kadınlar gösterildi." dedi.

 

Viren Swami, araştırmaya katılan erkeklerden 41'ine zorlu matematik soruları çözdürerek ve onları sıkacak iş görüşmesi yaparak stres seviyelerini yükseltti. İş görüşmesi yapan erkeklere bir mikrofon verildi ve 5 dakikalık bir sunum yaptırıldı. 40 erkek ise sessiz bir odada rahatladı.


Bunlardan sonra 81 deneğe farklı kilolarda kadınların fotoğrafları gösterildi ve 1'den 10'a kadar puan vermeleri istendi. Puanlama sonucunda normalin üstünde kilolu, fazla kilolu ve obez kategorilerindeki kadınların daha yüksek oy aldığı görüldü.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle