GeriSağlık Fransa kreşlerde Wi-Fi’ yi yasakladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fransa kreşlerde Wi-Fi’ yi yasakladı

Fransa kreşlerde Wi-Fi’ yi yasakladı
refid:28084015 ilişkili resim dosyası

Paris dün Ulusal Meclis’te aldığı kararla kreşlerde cep telefonu kullanımıyla, kablosuz internet için kullanılan ‘Wireless Fidelity’ kısa adı Wi-Fi yasaklandı.

Elektro manyetik dalgaların kanser tehlikesi yarattığı iddialarıyla birçok Avrupa ülkesi wi-fi kullanımını yasaklarken akıllara Türkiye'deki kreşler geldi. Okul öncesi eğitim ve daha küçük yaşlardaki çocuklar için kreş hizmeti veren birçok özel kurumun da kullandığı wi-fi internet bağlantısının Türkiye'de de yasaklanıp yasaklanmayacağı aileler tarafından merak ediliyor.

BİRÇOK AVRUPA ÜLKESİ YASAKLADI

Sağlığı tehdit eden elektro manyetik ışınların küçük çocuklar için daha tehlikeli olmasından endişe duyuluyor. Küçük çocuklar için özel bir sınırlamayla kablosuz ağ bağlantısı kreşlerde artık yasak. Yasanın daha çok 3 yaş altı çocuklar için ön görüldüğü bildirildi. Küçük yaşta çocukların elektronik, kablosuz tüm bağlantı sistemleri başta kulaklık (Headset), benzer cihazların kullanımı tavsiye edilmiyor. Çoğu Avrupa ülkelerinde elektro manyetik dalgaların kanserojen ve diğer hastalıklara yol açtığı iddiaları giderek yükseliyor.Yorumları Göster
Yorumları Gizle