GeriSağlık Felçten çelik vidayla kurtuldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Felçten çelik vidayla kurtuldu

Ormanda çukura düşüp felç olan 46 yaşındaki orman işçisi Ahmet Şimşek, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalında geçirdiği ameliyatın ardından, sağlığına kavuştu.

Şimşek, geç saatlerde ormanda dolaşırken birilerinin kazı yaptığını fark ettiklerini ve hemen oraya yöneldiklerini belirterek, “Yürürken birden derin bir çukura düştüm. Sanırım define arayanların açtığı çukurdu. Yanımdakiler çukurdan çıkarmayı başaramayınca, AKS ekipleri ve jandarmanın çalışması sonucu kurtarıldım” dedi.

21 Temmuzda meydana gelen olayın ardından ambulansla Karşıyaka Devlet Hastanesine götürüldüğünü ifade eden Şimşek, buradan da DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildiğini söyledi.

Kazanın ardından felç olduğunu ve yatağa mahkum kaldığını anlatan Şimşek, zor günlerin ardından yeniden sağlığına kavuşmanın sevincini yaşadığını belirtti. Geçirdiği ameliyatın ardından bacaklarını oynatmaya başladığını, doktorların 6 ay sonra yürüyeceğini söylediklerini ifade eden Şimşek, “Yürümeye başlayınca işime geri döneceğim” dedi.

Şimşek'i ameliyat eden DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kemal Yücesoy, Şimşek'in kendilerine felç halde geldiğini, idrarını da tutamadığını söyledi.

Hastanın omurgasındaki kırık nedeniyle yürüyemediğini tespit ettiklerini ifade eden Yücesoy, şunları kaydetti:

“Hastanın omurgasındaki kırıkları temizledik ve bölgeye çelik vida koyduk. Bundan sonra rahatça yürüyebilecek. Her şey çok iyi gitti. Daha önce hiç kıpırdatamadığı ayaklarını rahatça hareket ettirebiliyor. Ayaklarındaki ezikler geçtikten sonra rahatça yürüyebilecek. Bu süreç 6 ayı bulur.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle