GeriSağlık Erkekler iktidarsızlıktan kadınlar kırışmaktan korkuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erkekler iktidarsızlıktan kadınlar kırışmaktan korkuyor

Erkekler iktidarsızlıktan kadınlar kırışmaktan korkuyor
refid:23583605 ilişkili resim dosyası

Ne kanser, ne kalp, ne felç geçirmek. Meğer hiçbiri erkekleri iktidarsız kalmak, kadınları ise kırışıklığa sahip olmak kadar korkutmuyormuş.

Akciğer kanserinin bir numaralı sebebi, diğer tüm kanserlerin de en önemli sebeplerinden bir tanesi olarak sigara sayılıyor. Ancak tüm kampanyalar, tüm uyarılara rağmen kadınların sigarayı bırakmalarının en büyük sebebi kırışıklık, erkeklerinkinin ise iktidarsızlık korkusu olduğu ortaya çıktı. Uzmanlar bu araştırma sayesinde sigara paketlerinin üzerine daha etkili uyarıları koyulabileceğini belirtiyor.


Stirling Üniversitesi'nden Prof. Brian Williams'a göre her 10 sigara tiryakisinden 8'i sigarayı bırakmak istiyor. Araştırmacılar kadın tiryakilerin paket üzerinde yer alan "yaşlanma" ile ilgili uyarılardan 3 kat daha fazla etkilendiğini belirtiyor. Kadınlar ayrıca hamilelik ve çocuklarla ilgili uyarılardan da erkeklere göre çok daha fazla etkileniyor.

 

ERKEKLER EN ÇOK İKTİDARSIZLIKTAN KORKUYOR


Erkekleri en çok etkileyen uyarılar ise cinsel performans ile alakalı olanlar. 50 yaşın üzerindeki tiryakiler ise kalp sorunları ve akciğer kanseri ile ilgili uyarılardan etkileniyor.


Öğrenciler ve çalışanlar ise sigaranın cilt gibi dış görünüşle ilgili zararlarından daha çok etkileniyor. İngiltere'deki Stirling Üniversitesi'nde yapılan çalışma Health Education Journal isimli dergide yayınlandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle