GeriSağlık Çocukları yarıştıran programlar zararlı mı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocukları yarıştıran programlar zararlı mı

Çocukları yarıştıran programlar zararlı mı
refid:21511744 ilişkili resim dosyası

Televizyonlarda çocukların içerisinde yer aldığı yarışma ve eğlence programları çocukları istismar ediyor mu?

Son dönemlerde çocukların içerisinde yer aldığı televizyon programları uzmanların dikkatini çekiyor.Eğlence adına reyting amaçlı gerçekleştirilen bu programlara uzmanlar tepki gösteriyor. Uzm. Psk. Çağla Emeksiz Kınalı, "biz çocukların yaşına uygun giyinme ve eğlenmelerini isteriz" diyor.

NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi çocuk psikologu Uzm. Psk. Çağla Emeksiz Kınalı bu yarışma programlarına tepki gösteriyor.

Biz çocukların çocuk şarkıları söylemesini, çocuklar gibi giyinmesini beklediklerini ifade eden Kınalı, onlardan yetişkin rolüne girmesini değil tam aksine içlerinden geldiği gibi davranmasını beklediklerini söyledi.

Yarışma programlarıyla çocuklara kaldırabilecekleri heyecanın fazlasını kaldırmaya mecbur bırakıldığını, yarışma psikolojisi içinde oldukları için başa çıkabilme güçlerinden daha üst düzey bir kaygıya maruz bırakıldıklarını vurgulayan Uzm. Psk. Çağla Emeksiz Kınalı, çocukların yaşının üstünde türkü ve şarkılar söylemeleri, giyim kuşam içinde olmalarının ruh sağlığını olumsuz etkilediğinin altını çiziyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle