GeriSağlık Cilt lekeleri ile mücadele yolları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cilt lekeleri ile mücadele yolları

Cilt lekeleri ile mücadele yolları

Cilt lekelerinizden kurtulmaya çalışmaktan önce buna neden olan dış etkenleri bulmalısınız. Cildiniz vücudunuzun en hassas yeri. Lekelerinin çoğunluğu güneş ışınlarına fazla maruz kalmaktan ve kalitesiz makyaj malzemesi kullanımı sonucunda ortaya çıkıyor.

Cilt lekeleriyle vedalaşmak, sağlıklı ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olmak isteyenler şunlara dikkat etmeli.

GÜNEŞTEN VE KORUNUN

Güneşin zararlı ışınları; koruyucu krem ya da cilt koruması yapılmadığı durumlarda, leke oluşumuna sebep olur. Cildinizde yeni leke oluşumunu önlemek için özellikle yaz mevsiminde yüksek koruma faktörü olan ürünler kullanın.

Cilt lekeleri ile mücadele yolları

 

HER MAKYAJ MALZEMESİ GÜZELLİK KATMAZ

Makyajı yaparken kullandığınız malzemelerin kalitesi önemli. Kalitesiz malzemeler cildin yapısını bozabilir ve lekelere sebep olabilir. Özellikle makyajın alt yapısını oluşturan pudra, fondöten gibi makyaj malzemelerinin kaliteli ve içeriğinin güvenli olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Cilt lekeleri ile mücadele yolları

 

LEKELERİNİZE GÖRE CİLDİNİZİ TEMİZLEYİN

Cildinizdeki lekeleri gidermede en etkili yöntemlerden lekelere özel üretilmiş sabun, jel ve köpüklerle cilt temizliği yapmak. Cilt yüzeyindeki ölü hücreleri temizleyici ve yeni hücrelerin oluşmasını sağlayan temizlik ürünleri; cilt lekelerinin yok olmasına ve cildinizin tazelenmesine katkıda bulunur. Lekeleriniz için temizlik ve bakım ürünleri seçerken, tanecikli yapıda olmasına ve içeriğinde deniz yosunu, E ve C vitaminleri, antioksidan maddelerin bulunmasına dikkat edin.

Cilt lekeleri ile mücadele yolları

Yorumları Göster
Yorumları Gizle