GeriSağlık Bu bebek bizim değil
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  38
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu bebek bizim değil

Bu bebek bizim değil
refid:28075909 ilişkili resim dosyası

KOCAELİ’nin Darıca İlçesi’nde oturan Zekiye- Şener Ok çiftinin Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde kız çocukları dünyaya geldi. Doğum öncesi bebekleri ile ilgili tüm sonuçlar için ’Normal’ raporları verildiği belirtilen aileye dünyaya gelen bebeğin tedavisi olmayan ’Turner Sendromu’ hastalığı olduğu belirtilirce aile çocuğun kendilerinden olmadığı ve hastanede bebeklerinin karıştırıldığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’na bağlı Gebze İlçe ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde Ziraat Mühendisi olarak çalışan 31 yaşındaki Şener Ok ve ev kadını Zekiye Ok’un 23 Aralık 2014 tarihinde saat 04.45’de Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde kız çocukları dünyaya geldi. Çiftin doğum öncesi bebekleriyle ilgili tüm sonuçlar için ‘Normal’ raporları verilirken dünyaya gelen bebeğin, Tunner Sendromu (Kısa boylu, hayati fonksiyonların yüzde 80’ini kaybetmiş) tedavisi olmayan bir hastalık olduğu belirtildi. Ayrıca baba Şener Ok’un kan grubunun B Rh pozitif, annesi Zekiye Ok’un A Rh pozitif, yeni doğan çocuğun ise sıfır Rh negatif olduğunu öğrenen ailenin şüphesi arttı. Doğan bebeğin kendilerinden olmadığını iddia eden aile doğan bebeğin kendilerine ait olmadığını hastanede karıştırıldığını iddia etti.

Bu bebek bizim değil

'DOĞUMDAN ÖNCE YAPTIRDIĞIMIZ TÜM TESTLER NORMALDİ'

Baba Şener Ok, doğumdan önce yapılan tüm testlerin normal olduğunu öne sürerken şöyle dedi:

"Doğumdan önce yapılan testler normal olarak tespit edilirken doğumdan sonra yapılan değerlendirmelerde yüksek değerli bir hasta olduğu söylendi. Hastaneye yetkililerine çocuğun benim olmadığını söyleyerek yazılı dilekçe verdim. Ardından Cumhuriyet savcılığına şikayette bulundum. Aynı zamanda Kamu Hastaneleri Birliği, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ve ayrıca TBMM’de Kocaeli milletvekillerini bilgilendirdim. Ayrıca Darıca Kaymakamlığı ve Kocaeli Sağlık Gurup Başkan Vekilliğine evrakları teslim ettim."

"DNA TESTİ İSTİYORUM"

Şener Ok şüphelerinden kurtulmak için DNA testi yaptırmak istediğini belirterek söyle devam etti:

"Sosyal Hizmetler, tedavisi olmayan ölümcül hastalık yüzünden bebeği istiyor. Ancak ben öncelikle DNA testi yaptırmak istiyorum. Savcılığa suç duyurusunda bulundum. DNA testi için başvurdum. Mahkeme kararıyla Savcılık Adli Tıp Kurumu’na bir an önce gönderirse içimdeki şüpheler ortadan kalkacak."

Hastane yetkilileri, bebeğin değiştirilmesinin imkansız olduğunu, yapılacak DNA testi sonuçlarının beklenmesi gerektiğini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle