GeriSağlık 84 kilo verdi, uçakta ek kemerden kurtuldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

84 kilo verdi, uçakta ek kemerden kurtuldu

84 kilo verdi, uçakta ek kemerden kurtuldu

Antalya'da obezite ameliyatı sonrasında 84 kilo veren 44 yaşındaki Muhsine Tekin, aşırı kiloları nedeniyle zorunlu tercihi olan uçakla seyahatlerinde ’ek kemer’den artık kurtuldu.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde 1 yıl önce Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Nurullah Bülbüller ve ekibi tarafından düzenlenen ’Tüp mide’ ameliyatı sonrası 168 kilodan 84 kiloya inen Muhsine Tekin, "Hedefim; 15’inci ayın sonunda 68 kiloya ulaşabilmek. Evliliğimin ilk yıllarında hızla aldığım kilolardan kurtulabileceğimi hiç düşünemiyordum" dedi.

 ASTIM VE DİYABETTEN DE KURTULDU

Yaklaşık 1 yılda kaybettiği kiloları bir daha kazanmamak için elinden gelen tüm çabayı harcayacağını söyleyen evli ve 2 çocuk annesi Muhsine Tekin, ameliyat kararı vermeden kısa süre önce doktoru ile tanıştığını ve hayatının değiştiğini söylüyor ve ekliyor;

 "Yaklaşık bir yıl önce hocamızı ziyaret edip problemlerimden bahsettim. Hemen tetkiklere başlandı, tüp mide ameliyatı için karar verdik ve hemen operasyon gerçekleştirildi. Ameliyata girerken tartıldığımda 168, şu an 84 kiloyum. Kilolarım nedeniyle astım ve şeker hastalıklarından da kurtuldum."

84 kilo verdi, uçakta ek kemerden kurtuldu

 "1 YIL EVDEN ÇIKMADIM"

Kilolu olduğu dönemlerde evinden çıkmayı, pazarda dolaşmayı özlediğini söyleyen Muhsine Tekin, "Pazarda satılan domatesin fiyatından habersiz yaşadım" dedi. Muhsine Tekin, şöyle devam etti:

 "Geçen yıl 31 Mart’ta ameliyata girerken 168 kiloydum, şu an 84 kiloyum. Benim için hayat bitmişti. Yol yürüyemiyor, adım atamıyordum. Çok büyük mide çevrem vardı, 10 adımdan sonra belimde kırılma oluyordu. Tam 1 yıl sokağa hiç çıkamadım. Sosyal hayatım zaten yoktu, aile hayatım bitmişti, evde hiçbir iş yapamıyordum. Topluluğun bulunduğu bir yere girdiğim zaman bakışlardan rahatsız oluyordum. Çok aç olsam dahi dışarda olduğum süre içinde hiç bir şey yiyemezdim. Çünkü herkesin gözleri sizin üzerinizdeydi."

 Ölümü göze alarak ameliyata giren Muhsine Tekin, cerrahi müdahale ardından 3 çeşit astım ilacı ve şeker hastalığından kurtuldu ve kendisini yeniden doğmuş gibi hissetti. Tekin, "Mutluluğumu anlatacak söz bulamıyorum. En çok sokağa çıkıp yürümeyi özlerdim. Çünkü bir gün sokağa çıkıp yürüyebileceğimi hiç düşünemiyordum. Otururken ayak ayak üzerine atmayı özlemiştim. Sosyal hayatım ve çocuklarımla ilgilenme konusunda her şeyi yeniden yaşıyorum. Özlemini duyduğum her şeye kavuştum" diye konuştu.

 "5XL BEDEN GİYİYORDUM"

Şimdi istediği kıyafeti giyebildiğini, istediği mağazadan alışveriş yapabildiğini söyleyen Tekin, daha önce kilolu müşterilerine  kıyafet satan özel mağazalardan giyinebildiğini kaydederek şöyle devam etti: "XXL, 3XL, 5XL ve üzeri bedenlerden giyinebiliyordum. Artık öyle bir an geldi ki benim için kıyafet bulunamaz olmuştu. ’Kaç beden giyiyorsunuz’ diye sorduklarında cevap veremiyordum. Çünkü benim bedenim yoktu. Şimdi istediğim kıyafeti giyip düğüne gidebiliyorum. Eskiden hayatımda düğün yoktu. Ayakta duramazdım, oturmak istesem bana göre sandalye bulamazdım. Seyahat edemiyordum. Otobüs yolculuğu kesinlikle yapamıyordum. Uçakta utanırdım, uçağa girer girmez hostese sessizce ’Ek kemer istiyorum’ derdim. Şu an ek kemer yok, hatta kemeri ben sıkıyorum."

84 kilo verdi, uçakta ek kemerden kurtuldu

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle