GeriSağlık 500 YTL'den ucuz botoksa güvenmeyin!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

500 YTL'den ucuz botoksa güvenmeyin!

2000 yılından beri çeşitli gençleştirme tedavileri konusunda çalışan Uzman Doktor Ceyda Şener, botoks hakkında tüm merak edilen soruları 'Hayatın Güzel Yüzü' adlı kitabında yanıtladı: Ürünün üzerinde botoks yazdığını görün, 500 YTL'den ucuza uygulama yaptırmayın!..

* Herhangi bir ilaç kullanırken botoks yaptırılabilir mi?
Tedaviden önce, kullandığınız ilaçlar hakkında doktorunuzu bilgilendirin. Örneğin aspirin, işlem sonrasında fazla morarmaya sebep olabilir. Kan pıhtılaşması gibi devam eden hastalıklarınız varsa, uygulamadan vazgeçilmesi ya da ertelenmesi gerekebilir. Kimi ilaçların kullanımından bir süre sonra botoks uygulanması daha doğrudur. Bazı ilaçlar da botoksun etkisini artıracağından ona göre bir doz ayarlanması gerekir.

* Uygulama nasıl yapılıyor ve süresi nedir?
Botokstan önce ve sonra, olası morarmayı engellemek ve acıyı azaltmak amacıyla, yüze buz uygulanır. İşlem sırasında doktor, nereye enjeksiyon yapabileceğini belirlemek amacıyla, yüzünüzü kasmanızı ya da somurtmanızı ister. Enjeksiyon sayısı ve dozu, tedavi yapılan bölgeye göre belirlenir. Hafif bir yanma hissedilir. İşlem 10 ile 30 dakika arasında bir süre içinde gerçekleştirilir. Hasta, botoks'tan hemen sonra günlük yaşantısına geri dönebilir. İşlem tekrar edildiğinde, bir koruyucu gibi her geçen gün yeni çizgiler çıkmasını engeller. Bıraktığınız noktada bir gerileme ve ani çökmeler olmadığı gibi, kırışıklıklar açısından adeta zamanı durdurmuş gibi hissedersiniz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle