GeriSağlık 4 yaşında çocuğa hakaretler yağdırdılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  28
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

4 yaşında çocuğa hakaretler yağdırdılar

4 yaşında çocuğa hakaretler yağdırdılar
refid:30026084-spot ilişkili resim dosyası

Genç anne "cücelik" hastalığına sahip oğlunun, sevimli bir videosunu kendi Facebook sayfasında paylaştı, yüzlerce nefret ve destek mesajı geldi.

Yarraka Bayles, oğlunun komik suratlı ifadelerini bir videoyla paylaştı. Bunu yaparken tek amacı, oğlunun hastalığı hakkında farkındalık yaratmaktı. Ancak Bayles'in videosuna, ne yazık ki ağza alınmayacak hakaretler yağdırıldı. 50 bin kişi tarafından izlenen video daha sonra yayılınca, bu kez de destek mesajları yağmaya başladı.

4 yaşında çocuğa hakaretler yağdırdılar

OĞLUM KENDİSİNE BAKILDIĞINI FARKEDİYOR

Küçük çocuğa doğduktan sadece 3 gün sonra, tıpta dwarfizm adıyla geçen cücelik teşhisi koyuldu. Anne Bayles, sokakta oğlunun üstündeki bakışları farkedince bir kampanya başlatmaya karar verdi.

Genç anne "Oğlum sokakta gezerken insanların ona baktığını farkediyor. İleride belki görünüşü yüzünden yargılanacak ancak ben bunun olmaması için bir farkındalık kampanyası başlatmaya karar verdim." diyor.

4 yaşında çocuğa hakaretler yağdırdılar

"SEN NE ÇİRKİN BİR ÇOCUKSUN"

Oğlunun aynada kendisiyle eğlendiği videoya hakaret mesajları yağdı: "Ne çirkin bir çocuk," "Sen çirkin bir b..un," "Hiç bu boyda bir çocuk kafası gördünüz mü?"
Bu vicdansız yorumlardan sonra bu kez destek mesajları gelmeye başladı.

Olay sosyal medyada büyüyünce anne Yarraka Bayles şu açıklamayı yaptı: "Kimse çocuğu ile ilgili bu kadar çirkin mesajlar almak istemez. Ancak bu tepkiler benim kampanyamı daha önemli bir hale getirdi. Farkındalık yaratmam artık çok daha önemli. Şimdi bunun için daha çok çalışacağım."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle