Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Hindistan'da dünyanın ilk bebek fabrikası açıldı

DHA
2 Ekim 2013
  Bebek fabrikası

  Çocuk sahibi olamayan Batılı çiftler adına hamile kalan yoksul Hintli kadınların doğum yaptığı dünyanın ilk 'bebek fabrikası' Hindistan'da hizmete girdi.

  Nayna Patel adlı bir Hintli doktorun girişimiyle açılan “bebek fabrikası" hastanede, kendi olanaklarıyla çocuk sahibi olamayan Batılılar, yoksul Hintli kadınları “taşıyıcı anne" olarak kiralayarak bebek sahibi oluyor.

  İŞTE DÜNYANIN İLK BEBEK FABRİKASI  100 BATILI ÇİFT "ANNE" KİRALADI


  Hindistan'ın Gujarat eyaletinde açılan hastanede bugüne kadar 100 Batılı çift 28 bin dolar karşılığında yoksul bir Hintli kadını taşıyıcı anne olarak kiraladı.
  Bu çerçevede Hintli kadınlar Batılı erkeklerin spermleri ve kadınların yumurtalarıyla hamile kaldı.

   

  İKİZ OLURSA 2 BİN DOLAR FAZLADAN


  Haberi dünyaya duyuran BBC4 televizyonu, Batılı çiftlerin ödediği 28 bin doların 20 bininin hastaneye gittiğini, taşıyıcı annelere ise 8 bin dolar ödendiğini bildirdi. Habere göre taşıyıcı annenin ikiz doğurması halinde fazladan bir 2 bin dolar daha ödeniyor.


  Hindistan'da tartışmalara yol açan bebek fabrikasının sahibi Dr Nayna Patel, çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin sperm veya embriyoları kurye aracılığıyla Hindistan'a gönderdikten dokuz ay sonra çocuklarını teslim almaya geldiklerini söylüyor.


  Önümüzdeki yıl tam kapasiteyle hizmete vermesi planlanan bebek fabrikasında, taşıyıcı annelerin yaşayacağı özel odalar, ameliyathaneler, bakım odaları, bürolar ve IVF yani tüp bebek departmanları bulunuyor. Hastanede bir de bebek sahibi olacak Batılı çiftler için bir otel hizmet veriyor.

   

  "GÖZLERİ  BOZULAN GÖZLÜK ALABİLİYOR BEN NEDEN TEDAVİ ALAMIYORUM"

   

  Dr. Patel yaptığı iş yüzünden ölüm tehditleri aldığını da açıkladı. Ancak kadın doktor ailelerin de çalışanların da bir şikayeti olmadığını, yaptığı işin ahlaka aykırı olmadığını düşünüyor. 54 yaşında olan ve 30 yıl tedavi görmesine rağmen çocuk sahibi olamayan Kanadalı Barbara isimli kadın ise "İnsanlar gözleri bozulduğunda gözlük alabiliyor, şeker hastaları insülin alabiliyor. Peki biz neden böyle bir tedavi alamayalım" diyor.

   

   

   

   

   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/10/2013 - 14:55
  Taşıyıcı annelik pislik ahlaksız bişi değil sayın yorumcular..Hali hazırda döllenmiş yumurta (kadının rahmi bebeği taşıyamadığı yada büyütemediği için)başka bir kadının rahmine konuluyor,yani bebek tamamen çiftin bebeği sadece bir başka rahimde büyüyor..Bu kadar insafsız olmayın..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/10/2013 - 12:05
  İnsanları suçlamak anlamsız, her iki taraftaki insanlar da çaresiz kalmışlar. Günlük 1 dolara yaşamaya çalışan yoksul Hintlileri, kiralık annelik yaptıkları için eleştirmeye kimsenin hakkı olamaz! Hiç zannetmiyorum ama umarım taşıyıcı annelere verilen para dedikleri gibi net 8000 dolardır.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/10/2013 - 11:54
  BU NE İĞRENÇLİK, BU NE PİSLİK, ÇOCUK SAHİBİ OLAMIYORLARMIŞ, BU ŞEKLİKDE OLAN ÇOCUK SİZİN Mİ? DÜNYA PİSLİĞE DOĞRU DÖNÜYOR, İNSAN OĞLU HER GEÇEN GÜN PİSLİĞE BATIYOR, SOYUMUZU NESLİMİ AHLAKIMIZI SEN KORU YARABBİ.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/10/2013 - 11:49
  bir ana nasil olurda 9 ay cocugunu karninda tasidiktan sonra vazgecebilir iste sefaletin aci yuzu
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/10/2013 - 11:47
  Eee buda bir nevi kölelik. Dünya nın sonu yakındır.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/10/2013 - 11:24
  insan olun önce, insan!!!!
  Diğer Haberler
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding