Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Yeni zayıflama yöntemi: dile yama

AA
15 Ağustos 2013
  Dillerine yama yaptırıyorlar

  Plastik cerrahi uzmanı Nikolas Chugay'ın Latin Amerika ülkelerinde gördükten sonra ABD'de uygulamaya başladığı yeni zayıflama yöntemi, ülkede tartışmalara yol açtı.

  Fıtık ameliyatlarında kullanılanlara benzeyen plastik bir yamanın dil üzerine yerleştirilmesiyle uygulanan yöntem, kısa sürede kilo vermek isteyen kadınlar arasında hızla yayılırken tıp çevrelerinde "barbarca" olarak niteleniyor.

   

   

  DÜNYADA İLK KEZ AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NDE

   

   

  KATI GIDA TÜKETMEK İŞKENCE OLUYOR


  Chugay, 10 dakika süren ve 2 bin Amerikan dolarına mal olan cerrahi bir girişimle dil üzerine dikilen plastik yamanın katı gıda tüketimini son derece acı verici bir hale getirerek müşterilerinin hızla kilo vermesine yardımcı olduğunu ileri sürüyor. Yama, bir ay sonra çıkarılıyor.

  BİR AYDA 10 KİLO VERİLİYOR


  Yöntemi ilk kez 4 yıl önce deneyen ve şimdiye kadar 81 kadının dillerine yama diken Chugay, sadece meyve suları ve protein karışımları gibi sıvı gıda maddeleriyle beslenebilen müşterilerinin bir ay içinde ortalama 10 kilo verdiklerini söyledi.


  Chugay, kendisi gibi doktor olan oğluyla uyguladıkları yöntemin herhangi bir riski olmadığını ve şimdiye kadar yamayı yutan bir hastaya rastlamadıklarını belirtti.

   

  UZMANLARDAN SERT TEPKİ: BARBARCA


  Yöntem, Amerikan plastik cerrahi çevrelerinde ise büyük eleştiriyle karşılandı. Amerika Kozmetik Cerrahi Derneği, Chugay ve oğlunun yazdığı araştırmayı yayımlamayı reddederken kilo kaybın konusunda uzmanlaşan bazı doktorlar, yöntemi "barbarca" olarak niteledi. Doktorlar, dil yaması ya da diğer yöntemlerle hızla kilo kaybeden kişilerin aynı hızla ve çok daha fazla kilo aldıkları uyarısında bulundu.


   

   

   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  14/08/2013 - 12:55
  Birbirlerini yiyen insanlara karşılık, sadece yemek yiyenlerin ne gibi bir kusuru olabilir ki!... Yeterki aynı zamanda insan da yemesinler!...
   ADnet  
  Reklam için
  Diğer Haberler
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding