Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Beli incelten Mehmet Öz tarifi

6 Mayıs 2012
Beli incelten Mehmet Öz tarifi

ABD’de Emmy Ödüllü beslenme programı sunan Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, bel bölgesini inceltmek için her ögün bir porsiyon baklagil yenmesini tavsiye etti.

Ünlü doktor çözülebilir lifler açısından zengin olan fasulye ve börülce gibi baklagillerin haşlanarak yemekle eklenmesini tavsiye etti. Öz, her ögünde tüketilecek bir avuç haşlanmış baklagilin yağ yakımını hızlandıracağını ve alınan yağların depolanmasını engellediğini söyledi. Öz böylece karnın bir haftada düzleşeceğini de belirtti. Öz inatçı yağları eritmek isteyenler için bir de kurabiye tarifi verdi.  Kurabiyenin içinde ise, nohut, fasulye ve bol lif bulunuyor. Lif bel ve karın bölgesinde tutulan yağları harekete geçirerek çözülmelerinde büyük rol oynuyor.


MUCİZE TARİF


İşte yapması pratik baklagil kurabiyesinin tarifi:1 veya 2 konserve fincan kadar haşlanmış nohut, iki rendelenmiş havuç, 2 çay kaşığı maya, 1 çay kaşığı zeytinyağı, tuz ve karabiber büyük bir kapta mikserden geçiriliyor. Hamurumsu bir kıvam elde edildikten sonra kurabiye kaplarına kaşıkla tek tek yerleştirilen hamurlar, üzerinde toplamda içine 2 çay kaşığına denk gelecek kadar haşhaş eklenerek hazır hale getiriliyor. Daha sonra 180 dereceye ayarlı fırında yarım saat pişiriliyor.
 

 

 

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
06/05/2012 - 0:06
Yahuu bu nasil bel inceltme recetesi ..Ustelik 1 hafta da dumduz karin oylemi..siz insanlarla dalgami geciyorsunuz allah askina?insanlari gazdan ucuracaklar isyerinde falan. Hay allahm..millet duz karin icin gunde ne kadar spor yapiyor biliyormusunuz??
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
05/05/2012 - 22:29
40 senedir bende tip meslegi icindeyim,böyle absürd bir recete duymadim,akla zarar tahminim 1 nisan sakasi
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
05/05/2012 - 18:28
ERCAN ATAK KERİZ OLMA O ZAMAN SENDE.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
05/05/2012 - 15:41
Mehmet Öz geçen senelerde kalp problemi yaşadı. Uygulamalarının yanlışlığı ortaya çıktı. Hala milleti uyutuyor.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
05/05/2012 - 15:41
1 veya 2 konserve fincan kadar haşlanmış nohut, iki rendelenmiş havuç, 2 çay kaşığı maya,1 çay kaşığı zeytinyağı, tuz ve karabiber,Bir kilo davul tozu.Yarm kilo Minare gölgesi. büyük bir kapta mikserden geçiriliyor.Bakire kızın çocuğu yoğurup fırına verilecek.180 derecede 6 ay pişecek.Afiyet ola...
 ADnet  
Reklam için
Diğer Haberler
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding