Safiye Soyman’ın 10 günlük gelini evi terk etti

TÜRK sanat müziği solisti Safiye Soyman’ın MS hastası oğlu 38 yaşındaki Harun Akaröz ile 10 gün önce evlenen 28 yaşındaki Gönül Akaröz (Erdoğmuş), önceki gün evini terk ederek baba evine döndü.

Ersin ERCAN- Gürkay GÜNDOĞAN- Adem YAZICI/ZONGULDAK, ANKARA, (DHA)
14.10.2010 - 00:00 | Son Güncelleme :

BÖYLE EVLENMİŞLERDİ (FOTO-GALERİ) 

10 GÜNLÜK GELİN EVİ TERK ETTİ (FOTO-GALERİ) 

SAFİYE'NİN GELİNİ KONUŞTU (WEB TV)

FAİK ÖZTÜRK: "ÇOCUK KONUŞAMIYOR, TEDAVİYİ SIFIRA DÜŞÜRDÜK"

Ünlü şarkıcı Safiye Soyman evden kaçan gelini Gönül Erdoğmuş'un ardından sessizliğini koruyor. Soyman'ın hayat arkadaşı Faik Öztürk konuya açıklık getirmeye devam ediyor. Öztürk bugün sabah Kanaltürk'de yayınlanan 2. Sayfa programda ise şunları konuştu:  ""Harun MS hastası. Bu hastalığın tedavisi zaten %70 oranında. Biz şu anda tedaviyi sıfıra düşürdük. Dün gece Harun'u hastaneye kaldırdık. Doktorlar şu anda uyutuyorlar. Harun bir atak geçiriyor. Çocuk konuşamıyor. Son durumunu ise yarım saat sonra öğreneceğiz... Biz bu kızı istemeye gittiğimizde evde amcaları, dayıları herkes oradaydı. Benim yapabileceğim bir şey var mı, benden bir isteğiniz var mı dedim. Hiç kimsenin talebi olmadı. Biz o hanımefendiyi o eve hayat arkadaşı getirdik, ben bunu evdeki bakıcılarda söyledim o bu evin hanımefendisidir, ona sahip çıkacaksınız dedim. Birinci akşam altın kavgası çıktı, onuncu gününün akşamı ise bana mal hesabı soruldu.  Dün de babası aradı "bunun bir ortası var mı, yapacak bir şey var mı?" dedi. Allah size sağlık, sıhhat versin bizim dünyamızdan çıkın dedim. Çocuk perişan oldu, biz eve bakıcı getirmek istesek zaten evde üç tane bakıcısı var. Kız her seferinde ben seviyorum diyor madem seviyorsun ispatla sabırlı ol ben her şeyi senin üzerine yaparım dedim. Ama o sabredemedi."

GÖNÜL ERDOĞMUŞ: "HAYATIMDAN ENDİŞE EDİYORUM"

Bu sabah yayınlanan "Arım Balım Peteğim" programına telefon bağlantısıyla katılan Safiye Soyman'ın gelini Gönül Erdoğmuş, yaşadıklarını canlı yayında şöyle anlattı;

"Beni dayımla yengem yaktı. Ramazan bayramının 3. günü yengem aradı. Safiye Hanım'lar beni Ankara'ya çağırdı. Bayramdan 2 gün sonra da Ankara'ya gittim. Beni terminalden aldılar. Harun'la tanıştım. 2 gün sonra döndüm. 25'inde istemeye geldiler. Ayın 2'sinde de düğün oldu zaten.

Ben Harun'a aşık olmadım ama sevdim. Evliliğimiz süresince biz karı koca hayatı yaşamadık. Bana ev aldıklarını söylüyorlar. Neredeymiş acaba o evler?

Benim alyansımı bile düğünden 2 gün sonra aldılar. Zaten düğün gecesi de evden kovdular beni.

Bana sen gidersin başkası gelir dediler. Şu anda hayatımdan bile korkuyorum. Bu kadarını söylüyorum. Ben boşanmam demiyorum. İstenmediğim yerde neden durayım? Ben onlara güvenmiştim."

SAFİYE SOYMAN FENALAŞTI

Tatil için gittiği İspanya'dan bu sabah dönen Safiye Soyman, gelininin evine döndüğünü gazetecilerden öğrendi. Bu duruma çok şaşıran ve üzülen Soyman'ın  şekeri ve tansiyonu düştü. Hemen eve çağrılan doktor ünlü şarkıcıya gereken müdahaleyi yaptı.

Düğünde takılan takıların, düğün bitiminde çıkarılıp alındığını, bu nedenle tartışma yaşandığını belirten Gönül Akaröz, evlilik sözleşmesini sormak için aradığı Safiye Soyman'ın eşi Faik Öztürk’ün evi terk etmesini istemesi üzerine, ağlayarak babaevine döndüğünü söyledi. İspanya'dan bu sabah dönen Safiye Soyman ise, gelininin evlilik sözleşmesini bilerek imzaladığını, babaevine de çocuğunu almaya gittiğini söyledi.  

Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan emekli maden işçisi 56 yaşındaki Ali Erdoğmuş ile ev kadını aynı yaştaki Müzeyyen Erdoğmuş’un 4 çocuğundan en küçükleri Gönül Akaröz’ün, şarkıcı Safiye Soyman’ın MS hastası oğlu Harun Akaröz ile olan evliliği kısa sürdü. 3 Ekim Pazar günü Ankara Gölbaşı Mogan Gölü kenarındaki restoranda yapılan düğünle evlenen çiftin mutluluğu, gazete ve televizyonlarda geniş olarak yer aldı. Ancak Gönül Akaröz, Çankaya'da eşiyle birlikte oturduğu evden önceki gün akşam ayrıldı. Geceyi bir otelde geçirdiğini belirten Gönül Akaröz, dün akşam saatlerinde de, kendisini almaya gelen babasıyla birlikte Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ndeki babaevine döndü.

EVLİLİK GÖRÜCÜ USULÜ OLMUŞ

4 yıl önce bir evlilik yaşayan ve 2 yıl önce boşandığı eşinden 2.5 yaşında bir kızı bulunan Gönül Akaröz, Harun Akaröz ile basına yansıdığı gibi Ereğli’de bir yemekte tanışmadıklarını, yengesinin aracılığıyla tanıştıklarını öne sürdü. Ankara Keçiören’de oturan yengesi Demet Elmas ile Safiye Soyman’ın ablasının komşu olduklarını belirten Gönül Akaröz şunları anlattı:

“11 Eylül’de yengem beni aradı ve Safiye Soyman’ın oğluyla evlenmek isteyip istemediğimi sordu. Ben önce düşünmediğimi söyledim. Sonra annemlerle konuştum ve kabul ettim. Beni Ankara’ya çağırdılar. 14 Eylül’de otobüse bindim ve gittim. Terminalde beni karşıladılar. Safiye ablanın evine gittik. Harun ile tanıştım. Beni beğendiler. 2 akşam orada kaldım. 25 Eylül’de de Safiye abla ve Faik ağabey beni istemeye geldi. 1 Ekim’de nikah, 3 Ekim’de de düğün yaptık.”

‘DÜĞÜN BİTER BİZMET TAKILARIMI ALDILAR’

Düğünde takılan takıların, aynı akşam kendisinden alındığını ileri süren Gönül Akaröz şu iddialarda bulundu:

“Takılar, hırsız gibi bileğimden çıkarıldı. Safiye abla, düğün biter bitmez, daha ailemi yolcu etmeden bileziklerime varıncaya kadar hepsini aldı. Neymiş; Hırsız olayı varmış Çankaya’da. Eve daha önce hırsız girmiş. Ben, ‘1-2 gün takayım, sonra alırsınız’ dedim. O gece problem çıktı. Beni o gece göndermek istediler. Ben altınları takmak isteyince o gece ‘git’ dediler. ‘Sen altın için gelmişsin’ dediler. Ben altın için gelsem zaten kabul etmezdim. Alyansı bile 2 gün önce aldılar. Safiye abla, düğünde kendi küpelerini bana takta. Bir tek eşofman takımı alındı. Başka da birşey yok. Aileme de ‘Herşeyi aldılar’ diye yalan söyledim.”

EVLİLİK SÖZLEŞMESİNDEN HABERİM YOKTU

Safiye Soyman’ın, düğün akşamı yaşanan tartışmadan sonra kendisini hiç aramadığını kaydeden Gönül Akaröz, şöyle devam etti:

“Önceki gün bir televizyon kanalında evlilik sözleşmesi olayını duydum. Bunu sormak için Faik ağabeyi aradım. Bana, ‘Evet, sözleşme yaptım, ben yaptım’ dedi. ‘Benim niye haberim yok?’ dedim. ‘Sana söyleme gereği duymadım, niye söyleyeyim?’ dedi. Sözleşmede de ne olduğunu söylemedi. Sonra Harun’a sordum. Evin ve arabanın annesinin üzerine olduğunu söyledi. ‘Benim üzerime hiçbirşey yok’ dedi. O sırada Faik ağabey aradı tekrar. ‘Sen araba için mi, ev için mi geldin? Sen bizim malımıza gelmişsin. Senin orada işin yok, git’ dedi. Ben de ağlayarak eşyalarımı toplayıp çıktım.”

Gönül Akaröz, nikah için kuföre gittiğinde yanına gelen şoförün işlemler için bazı evraklar imzalattığını, o sırada evlilik sözleşmesine de imza atmış olabileceğini, ancak bundan haberinin olmadığını söyledi.

BOŞANMA DAVASI AÇACAK

Harun’u sevdiğini, durumunu bile bile, sonuna kadar yanında olmak düşüncesiyle evlendiğini anlatan Gönül Akaröz daha sonra şöyle konuştu:

“İstenmediğim yerde nasıl durabilirim? Ayrıca, Allah korusun yarın öbür gün Harun’a bir şey oldu, malı yok üzerinde, hiçbirşeyi yok. Ben ortada kalıyorum o zaman. Ben ne yapacağım? Çocuğum var benim. Bana bunu yapmayacaklardı. Ben, çocuğumun geleceğini de düşünmek zorundayım. Ev almışlar, araba almışlar. Hepsi yalan. Ev olsun Harun’un üzerine olsaydı. Ama hiçbirşeyi yok. Boşanma davası açacağım. Ben rezil olmuş durumdayım. Benim hayatımı mahvettiler. Oyuna geldim.”

BABA: GURURUMUZ KIRILDI

Gururlarının kırıldığını belirten baba Ali Erdoğmuş da, “Kızımın bir kibrit çöpü bile yok orada. Bu gurur meselesi. Utancımdan minibüse binemedim. Araba tuttum, kızımı karanlıkta getirdim Ankara’dan. Bizi oyuna getirdiler. Kendi reklamlarını bizi kullanarak yaptılar” diye konuştu.

SOYMAN: ÇOCUĞUNU ALMAYA GİTMİŞTİ

Düğünde ‘bana anne diyen bir gelinim var’ diyerek mutluluk gözyaşları döken Safiye Soyman ise, gelininin baba evine dönmesine anlam veremediğini söyledi. Düğünden bir gün sonra İspanya’ya gittiğini belirten Safiye Soyman'a, bu sabah döndüğü İstanbul'daki evinde DHA muhabiri telefonla ulaştı. Gelininin Zonguldak’a, ilk eşinden olan çocuğunu almaya gittiğini söyleyen Soyman, bunun dışında kendisinin hiçbir şeyden haberinin olmadığını öne sürdü. Soyman şunları anlattı:

“Gelinim Zonguldak'a çocuğunu almaya gideceğini söylemişti. Ben yurtdışındaydım. İspanya’dan sabahleyin Sabiha Gökçen Havaalanı’na inip, evime yeni girdim, haberi de sizden öğrendim. Oğlum ve gelinimin evlendiğinin ertesi günü programım gereği İspanya’ya gidecektim ve gittim. Gelinimin babasının evine gittiğinden haberim var. Ancak gelinimin 2.5 yaşında bir kızı var. Kızımı alıp getirecekti.”

EVLİLİK SÖZLEŞMESİNİ BİLEREK İMZALADI

Gelini Gönül'ün evlilik sözleşmesini bilerek imzaladığını da savunun Soyman, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Her evlilikte sözleşme yapılır. Bir tek o değil ki, herkes yapıyor. Evlilikler de bir kere olmuyor ki. Gelinim herşeyi biliyordu. Gelinim nüfus kağıdını nikahta alırken kendisine, ‘bu evlilik sözleşmesi’ dedim ben. Prosedür gereği herkes evlilik sözleşmesine imza atıyor. Bunlar nereden çıkıyor?. Bu iddialar bahane değil. Gelinim ‘memlekete çocuğumu almaya gidiyorum’ demişti. Hiçbirşeyden haberim yok. İspanya’ya gidip, Barselona’dan yeni döndüm, şok oldum. Telefonumu da kapatmıştım, az önce gelip, telefonumu da yeni açtım, hiçbir şeyden haberim yok.”   

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün