GeriKelebek Saçlarda Cher modası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Saçlarda Cher modası

Sinema ve müzik dünyasının ünlü sanatçısı Cher saçlarını düzleştirince Hollywood'un güzel yıldızları da onu taklit etmeye başladılar.

Cher, 1970'li yıllarda da saç modeliyle dünya kadınlarına öncülük etmişti. Ünlü yıldız bugün de saç modelinin moda olmasından memnun. Oysa kadınlar düz ve seyrek saçlı olmaktan çok korkarlardı. Şekle girmeyen üstelik zayıf görünüşlü saçlar kadınlara cazip gelmezdi. Saçları daha dolgun göstermek için çeşitli yöntemlere başvuruluyordu.

Bugün ise durum çok farklı. Kadınlar kıvırcık ve gür saçlarını dümdüz ve seyrek görünecek hale getirmeye çalışıyorlar. ‘‘Pırasa gibi’’ dediğimiz dümdüz saçlar, 1999 yılının saç modasını oluşturuyor.

Peki kıvırcık ya da dalgalı saçlara sahip olan kadınlar ne yapacaklar? Saçları düzleştirmek hiç de zor değil. Yeni modaya göre saçların sanki üç dört aydır hiç kuaför eli değmemiş gibi görünmesi gerekiyor. Saçların boyunun aynı olmamasına da özen gösteriliyor. Kulak üzerinde saçların bir bölümü kısa kesilecek. Yanlara doğru geldikçe saçların boyu uzun tutulacak ve ensedeki saçların boyları ise daha uzun olacak. Bir miktar şekillendirme jeli ve yumuşatıcı krem sürdükten sonra saçlarınızı havluyla biraz kurutun. Sonra saç kurutma makinesiyle düz fön çekin.

Saçlarda Cher modasını gençler de benimsemeye başladılar. Bu modanın ömrünün ne kadar olacağını şimdiden kestirmek güç. Ancak düz saç modasından kolay kolay vazgeçilmeyecek gibi görünüyor. Çünkü kadınlar, doğal görünmeyi sevmeye başladılar. Oyuncak bebekler gibi bukleli, kıvırcık saçlar artık ilgi çekmiyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle