GeriKelebek Sabancı Üniversitesi öğrencilerini sigortaladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sabancı Üniversitesi öğrencilerini sigortaladı

ÖĞRENİM yılı başında bütün öğrencilerine birer dizüstü bilgisayar (laptop) hediye eden Sabancı Üniversitesi, şimdi de her öğrencisini özel sağlık sigortası kapsamına aldı.

Öğrenciler üniversiteye resmi olarak kayıt yaptırdıkları günden itibaren sağlık sigortası kapsamına girecekler. Resmen kayıtlı kaldıkları sürece de özel sağlık sigortası hizmetlerinden yararlanabilecekler.

Sabancı Üniversitesi'nin yasal olarak yerine getirmek durumunda olduğu sağlık hizmetlerine ek olarak, öğrenci sağlığının en üst düzeyde korunması için ayakta ve yatarak tedaviyi içeren özel sağlık sigortası şu özellikleri taşıyor:

- Ayakta tedavi: Yıllık bin 500 dolar ile sınırlı, yüzde 100 ödemeli. Öğrencinin hastalık ve kaza durumunda doktora muayene olması ve tedavi giderlerini kapsıyor.

- Yatarak tedavi: Yılda 6 bin dolar ile sınırlı yüzde 100 ödemeli.

- Tıbbi danışmanlık, acil durumlarda kara ve hava ambulansı, acil müdahale durumunda ücretsiz ilaç ve malzeme.

Doğuştan gelen hastalık ve yapı bozuklukları, zayıflama ve kilo alma tedavileri, AIDS ve komplikasyonları, pskiyatrik tedavi gerektiren ruh hastalıkları ve psikolojik rahatsızlıklar, Alzheimer ve bunama gibi rahatsızlıklar, alkolizm, alkol, uyuşturucu, uyarıcı ve diğer madde bağımlılığı ve kötüye kullanımı sonucunda meydana gelen durumlar, belirli bir hastalığa bağlı olmadan yapılan check-up, diş ve diş eti ile ilgili işlemler, üniversitenin özel sağlık sigortası kapsamında bulunmuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle