GeriKelebek Rüyalar Şehri İstanbul
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rüyalar Şehri İstanbul

Rüyalar Şehri İstanbul
refid:13580662 ilişkili resim dosyası

Deyim sanat galerisi 2-27 Şubat 2010 tarihleri arasında düzenlenecek olan 'Rüyalar Şehri İstanbul' karma resim ve heykel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Bu sergide bir çok sanatçı yer almakta ve bunlardan biri de Mehmet Dede’dir. Sanatçı boyanın ve tual boyutunun kendi başına bir hikayesi olduğuna inanıyor. Tuali karşısına aldığında boya  ve fırça gibi oyuncuların , kendi oyununu tual dediğimiz o sahnede, o mekanda oynamaya başladıklarını düşünüyor.

Bunu sanatçı önceden “Mekan ve Makam” diye adlandırmış , boş bir mekanın kendine göre bir müziği bir enerjisi olduğunu ifade etmiştir.Bu mekan içerisine yerleştirilecek olan nesneler, o mekanda daha farklı bir enerjiye yani bir makama dönüşüyor böylece mekan kendisine bir makam , makamda kendisine bir mekan yaratmış oluyor. Oynanan bu oyun bittiğinde ise sahne ve oyuncuların birbirleri üzerinden ortaya çıkarttıkları görsellik  ve senfoni , o işin asıl hikayesini ve ritmini  oluştururken izleyicide sahnelenen bu oyuna vermiş olduğu tepkiyle de hikayenin oluşmasına en büyük katkılardan birini sağladığını bizlere anlatıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle