GeriKelebek Rusların kaplıca merkezi olacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rusların kaplıca merkezi olacak

Rusların kaplıca merkezi olacak
refid:13264927 ilişkili resim dosyası

Türk ve Rus ortaklığıyla üç yıl önce kurulan Eminol Turizm Limited Şirketi’nin ortağı Emin Çetinkaya, Yaprakhisar Köyü’nden bu amaçla 18 dönümlük arazi satın alındığını söyledi.

Aksaray’da Ziga Kaplıcaları’na Rus turistlere yönelik termal otel yapılacak. Türk ve Rus ortaklığıyla üç yıl önce kurulan Eminol Turizm Limited Şirketi’nin ortağı Emin Çetinkaya, Yaprakhisar Köyü’nden bu amaçla 18 dönümlük arazi satın alındığını söyledi.

“Özel Çevre Koruma Kurumundan (ÖÇK) onay aldıktan sonra bir yıl içinde otelin yapımını tamamlayıp hizmete açacağız” dedi. Çetinkaya, termal otel için Aksaray’daki ilgili kurumlardan olumlu görüş aldıklarını belirtti. 11 milyon dolar yatırımla yapılacak dört yıldızlı otel, 200 yatak kapasiteli olacak.

Ziga bölgesinde şu anda hizmete açık tek otel bulunuyor. İki otelin yapımı devam ediyor. Eminyol firmasının oteli bölgedeki dördüncü otel olacak. Çetinkaya’nın verdiği bilgiye göre, Ruslar termal turizm için genellikle Çek Cumhuriyeti’ni tercih ediyor. Rus turistleri uçakla doğrudan Nevşehir’e getirmeyi planlayan firma Ziga Kaplıcaları’nın yanı sıra Ihlara Vadisi’ne de turlar düzenleyecek.

 
 
 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle