GeriKelebek RTÜK çifte standart mı uyguluyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

RTÜK çifte standart mı uyguluyor

RTÜK çifte standart mı uyguluyor
refid:16755823 ilişkili resim dosyası

Show TV'de yayınlanan bir programa "gizli reklam" uyguladığı gerekçesiyle ceza kesen RTÜK'ün benzer bir yayın yapan Kanal 7'ye ceza vermemesi akıllara "RTÜK çifte standart mı uyguluyor?" sorusunu getirdi.

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Show TV’de sabah kuşağında yayınlanan Seda Sayan’ın sunuculuğunu yaptığı “Sabahın Sedası” programına “gizli reklam” yaptığı gerekçesiyle para cezası kesti. 

Programda perşembe günleri 8 dakikalık bir canlı bağlantıyla çeşitli mağazalardan indirim kampanyalarına yer veriliyor, programın son 85 saniyesinde ise tanıtıcı reklam logosuyla indirim yapan yerin ismi ve adresi veriliyor. Alişan ve Çağla Şıkel’in sunduğu “Herşey Dahil” programıyla başlayan bu uygulama 3 yıldan beri sürmekte. Ancak RTÜK, isim ve marka açıklamasında tanıtıcı reklam yazmasına rağmen "gizli reklam" uygulandığı gerekçesiyle Show TV’ye para cezası kesti.

RTÜK, Kanal 7’de Nur Ertürk’le başlayan ve İkbal Gürpınar’ın sunduğu “İkbal ile Hayata Dair” programıyla 3 yıldır devam eden, 30 dakikalık mağazalardan kampanyalarla ilgili canlı yayın ve tanıtıcı reklam bölümünü ise görmezden geldi.

RTÜK'ün iki farklı kanala ayrı muamele yapması ise kafaları karıştırdı.    


Yorumları Göster
Yorumları Gizle