GeriKelebek Rekortmen Türkiye posterleri
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rekortmen Türkiye posterleri

Rekortmen Türkiye posterleri
refid:19437232-spot ilişkili resim dosyası

Grafik tasarımcısı Emrah Yücel’den yepyeni bir Türkiye tanıtım projesi sosyal medyada indirme rekorları kırıyor.

Yıllardır, Los Angeles’ta kurduğu Iconisus görüntü ve dizayn iletişim şirketinin başında büyük başarılara imza aran grafik tasarımcısı Emrah Yücel, 2012 Türkiye Turizm Tanıtım Kampanyası çerçevesinde hazırlanan ‘Türkiye Posterleri’ projesiyle ülkemizin marka değerinin artması için kolları sıvadı. Son iki yıldır Birleşmiş Milletler’in açtığı ‘En iyi ülke tanıtım posterleri’ yarışmasında 2010’da Kapadokya ve içinde bulunduğumuz yıl Pamukkale ile birinci olan Emrah Yücel’in Kültür ve Turizm Bakanlığı için hazırladığı 2012 Turizm Tanıtma Kampanyası’nın özellikle ‘Türkiye Nostaljik Posterleri’ beklenenden daha çok ilgi gördüğü, www.turkiyeposterleri.com sitesine ziyaretler ve indirmelerden anlaşıldı.
/images/100/0x0/563d53fff018fb32c8ee6660

Halen Türkiye dışında beş yıldır ABD ve Rusya turizminin de tanıtım kampanyasını yürüten Emrah Yücel, bu proje ile amaçlarının kaliteli grafik tasarımını bir araç olarak kullanarak Türkiye’ye ait ikon algısını oluşturarak ülkemizin marka değerinin artmasına katkı sağlamak olduğunu söylüyor.

Hollywood filmlerine afiş yaparak haklı bir üne sahip olan Emrah Yücel tasarımını anlatırken; İtalya’da Pisa Kulesi, Fransa’da Eyfel Kulesi, San Fransisco’da Golden Gate Köprüsü, Moskova’da Kızıl Meydan gibi akıllarda yer etmiş uluslararası ikonların karşılıklarının Türkiye’de de öne çıkartılması ve bunlara ait kaliteli görsellerin kamuoyunun kullanımına sunulmasını sağlamayı amaçladıklarını ve bunda da beklenenden fazla ilgi ile karşılaştıklarını dile getiriyor.

İNDİRİP EVİNİZE ASIN

Tasarlanan 34 nostaljik turizm posteri www.turkiyeposterleri.com adresinden yüksek çözünürlükte indirilip ücretsiz kullanılabiliyor. Poster yerine kartpostallar veya başta yılbaşı olmak üzere diğer kutlamalarda da seçenek olabiliyor. Türkiye posterlerinin afiş olarak evlere asılabilirliği kadar başkalarıyla da paylaşımda hoş bir aracı kabul ediliyor.

Emrah Yücel hazırladığı 34 nostalji posteri hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye... Güzel ülkemiz, en büyük uygarlıklara ev sahipliği yapmış, modern yaşamın ve en eski inanç sistemlerinin doğuşuna tanıklık etmiş, tarihçileri büyüleyen, arkeologların aklını başından alan dünya haritasının kalbindeki eşsiz yerinde usulca uzanan güçlü ülkemiz... Evimiz! Bizler, topraklarımızda ki tüm güzelliklerin ve sonsuz zenginliklerin farkındayız. İstanbul Boğazı’nın ortasında bir inci gibi duran Kız Kulemiz. Görenleri şaşkına çeviren Kapadokyamızla, Ölü Deniz’in ipeksi mavililiği ile, Efes’teki görkemli kütüphanemizle, Pamukkalemiz, Mardinimiz, Karadeniz kıyılarımız ve bizi biz yapan tüm değerlerimizle büyük gurur duymaktayız. Öyleyse dedik. Bilenler bilmeyenlere anlatsın, Türkiye’nin marka değerini Türk insanı yükseltsin.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle