GeriKelebek Reina’nın albümü de var
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Reina’nın albümü de var

Reina’nın albümü de var
refid:9662853 ilişkili resim dosyası

İstanbul'un en popüler gece kulüplerinden Reina'nın albümü çıktı.

Mekanın sahibi Ali Ünal ve ünlü DJ Suat Ateşdağlı, büyük ilgi gören bu albüm hakkında Kelebek'e konuştu. Ateşdağlı "Albüm çıkar çıkmaz tuttu. Üç haftadır listelerde bir numarayız" dedi.

Reina albümünü çıkarma fikri nasıl oluştu?  - Ali Ünal: Yedinci yılını dolduran Reina’da yapılan müziklere her zaman büyük ilgi duyulmuştur. Biz bu müzikleri bir şekilde Reina’ya gelemeyenlere de dinletmek istiyorduk. Albüm fikri böyle ortaya çıktı. Artık insanlar bizim müziğimizle evinde parti verebilecek ya da arabasında keyifle dinleyecek.

Peki, şarkılar nasıl seçildi?

- A. Ünal: Albümdeki parçaları DJ’imiz Suat Bey, Reina’da çalındığında büyük ilgi uyandıran 100 küsur parça arasından seçti. Albümü genelde Reina’da insanları coşturan eğlenceli şarkılardan oluşturduk.

Reina’nın albümü de var
- Suat Ateşdağlı: Albüm 15 Temmuz’da piyasaya çıktı ve çıkar çıkmaz bir numara oldu. Satış listelerinde böyle büyük çıkışlar az görülür. Üç hafta geçti, albüm bir numara gidiyor.

Albümde yabancı şarkılar ağırlıkta...

- S. Ateşdağlı: Evet. Reina’da zaten yüzde 75 yabancı, yüzde 25 Türkçe çalınır.

- A. Ünal: Reina’nın kapısı 19.00’da açılıyor. İş çıkışı genelde kokteyller içiliyor. Daha sonra yemek olayımız başlıyor ve sabahın 04.00’üne kadar mekánımız açık kalıyor. Bu süre zarfında toplam 15 Türkçe parça çalıyoruzdur. Bizim mekánda yabancı şarkılar her zaman öncelikli olmuştur.

Neden Türkçe parçalar çok çalınmıyor?

- S. Ateşdağlı: Kendimize ait bir eğlence seçimimiz var. Tabii ki güzel Türkçe şarkılar da var ama radyoda, televizyonda patlayan her şarkıyı çalamıyoruz. Gece kulübü ortamında bazen tutmuyor şarkılar. 15 Türkçe parça çalıyoruz diyoruz ama bu bazen 20 de oluyor, 10 da. Her şey gecenin durumuna bağlı.

- A. Ünal: Aslında biz elimizden geldiğince kendi sanatçılarımıza destek verip, onları tanıtmaya çalışıyoruz. Bir kere hiç unutmam, Orhan Gencebay’ı çalmıştık ve yabancı konuklarımız "Ne olur bize bu CD’yi bulun, yarın uçağımız var" demişti. Biz de CD’yi onlara hediye ettik.

/images/100/0x0/55ea8615f018fbb8f88592fe
İKİNCİ REINA ALBÜMÜ MAYISTA ÇIKIYOR

Reina albümünün devamı gelecek mi?

- A. Ünal: Evet, devamı gelecek. Çok büyük sürprizlerimiz olacak.

Ne gibi sürprizler?

- S. Ateşdağlı: Biz bu albümde Reina’nın eğlencesini tanıttık. İkinci albümde ise sadece eğlenceli parçalar olmayacak. İnşallah yeni albümü de mayısta piyasaya çıkaracağız.

Suat Bey bu sizin kaçıncı albümünüz?

- S. Ateşdağlı: Dördüncü... İlk albümü 2007’de çıkardım. Kısa sürede arka arkaya albümler yaptım. Yedi yıldır Reina’da çalıyorum. Böyle büyük bir dünya kulübünün mutlaka bir albümü olmalıydı. Be albüm ayrıca benim kariyerim açısından da önemli olacaktı. Sonunda bu albümü çıkardık, çok mutluyum.

- A. Ünal: Bundan sonraki albümde Reina’yı ve İstanbul gece hayatını tanıtacak bir klip hazırlamayı düşünüyoruz. Bu klipte Reina müşterileri olacak, Reina’nın eğlence anlayışı olacak. Klibi yurtdışında da yayınlayacağız.

Suat Bey, kaç senedir DJ’lik yapıyorsunuz?

- S. Ateşdağlı: 26 yıldır.

Bayağı uzun bir süre...

- S. Ateşdağlı: İstikrar çok önemli. Ben çalıştığım her kulüpte uzun soluklu kaldım. İstikrarın dışında bir de bu işte disiplin çok önemli. İnsanlar burada çılgınlar gibi eğlenirken kendine sahip olmalısın. Tabii bir de iş zamanı alkolden uzak durmalısın. Galiba bu noktalara dikkat ettiğim için bunca yıldır bu işi yapıyorum.

Reina’nın artık oturmuş bir müşteri kitlesi var değil mi?

- A. Ünal: Evet artık dekoruyla bile oynayamıyoruz. Müşterilerimiz sabit insanlar. Geliyor ve hiç bize sormadan geçip masalarına oturuyorlar. Suat Bey’in ne çalacağını, R&B’den sonra hip-hop geleceğini, bir Sezen Aksu şarkısından sonra ne çalacağını gayet iyi biliyorlar.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle