GeriKelebek Passaparola başlıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Passaparola başlıyor

Passaparola başlıyor
refid:14714993 ilişkili resim dosyası

Türk televizyonlarının en uzun soluklu yarışma programı “Passaparola”, Metin Uca’nın renkli sunumuyla bu akşam yeniden start alıyor. Cuma, cumartesi ve pazar akşamları Star TV’de ekrana gelecek program, hem eğlence hem de yarışmacılara onbinlerce liralık ödül vaat ediyor.

Bugüne kadar kaç bölüm “Pasaparola” sundunuz, hatırlıyor musunuz?    
 
- 500’ü geçmek üzere... Bu programla pek çok kanal dolaştık, beşinci kanalımız yine Star TV oldu.    

“Passaparola”nın bu kadar uzun soluklu olabilmesinin sırrı nedir? Nasıl oluyor da insanlar sıkılmadan izlemeye devam ediyor?     

- Çünkü ekran başındakiler de yarışmacılarla birlikte yarışabiliyor. Bir de çok başarılı ve kendini yenileyen bir oyun... 85 kişilik yarışmayı getirdiğimizde, önceki yarışmalardan çok sıkılmıştık. Ama o format karışık gelince yine eski haline döndük.

Bu kez Fransa’daki son format baz alınmış galiba...

- Evet, Fransa’dan geldi bu format... Ama bizim de eklediğimiz, yenilediğimiz, Türkçe’ye uyarladığımız pek çok bölüm var. Seyircinin bildiği bir gelenek olsa da üzerine yenilikler eklendiği için bu sezon daha umutluyum.
  
BİR FRANSIZ OYUNDAN 180 BİN EURO KAZANDI

Bu kez oyunda bizi neler bekliyor?


- Bu formatta yarışmacılar ikili-üçlü gruplar halinde yarışıyor. Yine oyunlar boyunca elde edilen puanlar final yarışına etki ediyor ama program daha eğlenceli ve kelime bilgisini geliştirecek hale geldi. Final de dahil bütün oyunlar değişti. Tarihler, liderler ve özellikleri gibi genel kültür ve tarihe dayalı sorular eklendi. Her yarışmacıya iki ünlü destek verecek. Artık ne kadar kazanırsa kazansın, şampiyon olan bir sonraki yarışmaya katılıyor ve şampiyonluğunu sürdürdüğü sürece bizimle yarışmaya devam ediyor. Yenilip de o zamana kadar kazandıklarını alıp gidene kadar bizimle kalıyor yani... Dolayısıyla Türkiye’nin en çok kazandıran yarışması olabilir, bu yüzden çok heyecanlıyız.

Yurtdışında yayınlanan “Passaparola”larda onlarca kez yarışan, yenilmez biri çıkmış mı?

- Fransa’da 60’ıncı yarışmasını gören ve şu an 180 bin Euro’da olan biri var.

BİRİNE 10 YENİ KELİME ÖĞRETSEM KÂR SAYARIM

“Passaparola”yı herhangi bir kanalla özdeşleştiriyor musunuz?


- Ben televizyona Kanal D’de başladım, ama geniş kitlelerle buluştuğum kanal Star TV oldu. Adım Star TV ile örtüşüyor. Biz Star’dan çıkıp yeniden Star’a dönene kadar “Passaparola” da başarısını kanıtladı. Ben Star TV’nin eğlence anlayışı ile bu programın çok uyuştuğunu düşünüyorum.

Kanalı bilemem ama programın Türkiye’de sizinle özdeşleştiği kesin...

- Çünkü bu programı gerçekten çok severek sunuyorum. Ekran başındaki küçük kardeşlerimiz 10 yeni kelime öğrense bunu kâr sayıyorum. “Kim 500 Milyar ıster” ile “Passaparola” genel kültür oyunlarında, “Var mısın Yok musun” ise şans oyunları dalında çok başarılı... Açıkçası bu formatların üzerine format daha gelmedi. “Passaparola” bilginin, bilmenin bir işe yaradığı program ve ben de bu formatın arkasındayım.

200 BİN DOLARLIK TEKLİFİ REDDETTİM

Okan Bayülgen gibi siz de haftada üç gün ekranda olacaksınız. Rakipsiniz bu anlamda...


- İyi işin her zaman seyircisi var. ışler iyi olsun, benim için yeterli. Okan benim en sevdiğim arkadaşım, işini de çok iyi yapıyor. Sadece 15 dakika çakışacağız. Ben de ilk kez prime time’da yeni bir seyirci grubu ile tanışacağım. Metin Uca’yı alışık olmadığı bir saatte görecek insanlar...

Bir başkası sunsaydı, program yine bu kadar başarılı olur muydu dersiniz?

- Seyirci, yarışmaları kendi özdeşleştirdiği kişinin sunumuyla görmek istiyor tabii... Ama bu hiçbirimizin değişmez olduğu anlamına gelmez. Bir ramazan döneminde çok beğenilen bir işin bir aylık sunuculuğunu teklif ettiler bana... O zaman paraya ihtiyacım olmasına rağmen, 200 bin dolarlık teklifi geri çevirdim. Başarılı bile olsam, başkasının yerine geçmeyi ve onunla karşılaştırılmayı kabul edemezdim. Çünkü o yarışma da sunucusuyla özdeşleşmişti.

BAŞVURULAR İNTERNETTEN YAPILIYOR

Yarışmacıları nasıl seçiyorsunuz?


- Başvurular www.startv.com.tr adresinden yapılıyor, sonra da mülakatla eleme oluyor.

Bu yarışmanın mutfağında kaç kişi var peki?

- Bu büyük bir prodüksiyon... Star TV’deki bize yardımcı olan arkadaşlarımızla birlikte 150 kişiyi buluyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle