GeriKelebek Palyaçolardan özür diliyorum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Palyaçolardan özür diliyorum

Palyaçolardan özür diliyorum
refid:3808848 ilişkili resim dosyası

M. Ali Erbil ile sinema eleştirmeni Atilla Dorsay arasındaki düello sürüyor. Erbil’e "Palyaço" diyen Dorsay’dan düzeltme geldi: "Palyaçoluk naif meslektir. Onlardan özür dilerim."

Onun beyni sulanmış

Mehmet Ali Erbil, "Ya Şundadır Ya Bunda" programında, başrol oynadığı "Keloğlan Kara Prens’e Karşı" filmini beğenmeyen sinema eleştirmeni Atilla Dorsay için, "O kişinin beyni sulanmış, ne yazdığını bilmiyor. Amerikan filmi hayranı. Türk filmlerini desteklemiyor. Onun dediği filmlere ancak 500 kişi gider. Gidin dediği filmlere gitmeyin" demişti.

İnsanlar sömürülüyor

Bu sözler üzerine "O bir palyaço" diyen Dorsay’dan bir düzeltme geldi. Dorsay, Yeni Şafak gazetesine yaptığı açıklamada, "Ona palyaço dediğime pişman oldum. Palyaçoluk masum ve naif bir meslektir çünkü. Erbil’in bayağılıkta ne kadar ileri gidebileceğini bilmiyordum. İzleyince gördüm ki, programında, feleğin tokadını yemiş insanlar komedi kisvesi altında sömürülüyor" dedi.

SİYAD DA PROTESTO ETTİ

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından yapılan basın açıklamasında, "Bir sanatçının eleştirilere cevap verirken, tartışmayı fikir düzeyinden hakaret düzeyine çekmesini, eleştirmenlik mesleğini küçümsemesini kınıyor ve onursal başkanımız için hakarete varan sözler sarf etmesini şiddetle protesto ediyoruz" denildi.

Hepsinin yolu açık olsun

Mehmet Ali Erbil, Sinema Yazarları Derneği’nin kendisini protesto etmesiyle ilgili olarak şunları söyledi: "Türk sinemasına sahip çıkılmaması beni çok üzüyor. Dolayısıyla o gün ağzımdan, ’Beyni sulanmış’ diye bir cümle çıktı. Daha tam bilemiyorum beyni sulandı mı, sulanmadı mı, göreceğiz. Sonuç olarak bu yaşta, bu tür polemikler ile uğraşmak istemiyorum. Sayın sinema yazarları ile uğraşacak ne zamanım var, ne de gücüm. Hiç uğraşamam. Hepsinin yolları açık olsun. Bunlar kaç kişidir, kimlerdir bilmiyorum. Bir bakayım neler oluyor, ona göre bir basın açıklaması yapacağım."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle