GeriKelebek Özbek’in İstanbul’u
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Özbek’in İstanbul’u

Ara verdiği modaya Pollini’nin tasarımcısı olarak dönen Rıfat Özbek, Vogue dergisinin mart sayısına İstanbul’da en çok etkilendiği yerleri ve kendisine tasarımlarında ilham veren gözde adreslerini anlattı.

Geçtiğimiz yıl ünlü İtalyan markası Pollini’nin tasarımcısı olarak kısa bir ara verdiği modaya dönen Rıfat Özbek, tasarımlarında sık sık Türk motiflerini kullanıyor.

Özbek, Vogue dergisinin son sayısında İstanbul’da bir gününü anlatıyor. Sultanahmet’te İznik çinileriyle ünlü Mavi Camii’den başladığı gezisine Galata Köprüsü’nde devam eden modacı, karşısına çıkan insanların giysileri hakkında yorumlar yapmaktan da geri kalmıyor. Şalvarlı çingene atkılı köylü kadınlarını görünce ‘John Galliano tarzı!’ yorumunu yapan modacı, pantalonlarının üstüne plastik önlükler giymiş balıkçıların kıyafetlerinden de oldukça etkileniyor.

Ayasofya’dan Kapalıçarşı’ya geçen Rıfat Özbek, turistlere yönelik kitsch dansöz kıyafetlerinin renklerini görünce kahkayı bastırıyor. İznik Classics’de uzun uzun çinileri inceleyen Özbek, Abdulla’daki boncuktan perdeleri ise bir sonraki defilesinde kullanmaya karar veriyor.

Rıfat Özbek, Kapalıçarşı’da gezdikten sonra soluğu Sadberk Hanım Müzesi’nde alıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle