GeriKelebek Ozan Güven sordu Gökçe cevapladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ozan Güven sordu Gökçe cevapladı

Ozan Güven sordu Gökçe cevapladı
refid:13030882 ilişkili resim dosyası

Uniq dergisi, sahne ve setlerin iki ünlü ismini bir araya getirdi, ortaya keyifli bir röportaj çıktı. Genç şarkıcı Gökçe, yakın arkadaşı Ozan Güven’in sorularına samimi yanıtlar verdi

GÖKÇE FOTOĞRAFLARI 

* Gökçe neden delirdin?  

- Bu soru için çok teşekkür ederim. Okuyanlar beni gördükleri yerde kaçacaklar! Arkadaşlar, Ozan bana genelde “deli” der, biraz patavatsız olduğum ve ne zaman, nerede ne yapacağım belli olmadığı için. Ben bazı olaylara daha tepkili bir kesimin içinde yer alıyorum, o yüzden delirdim. Hayvanlar ve doğa konusunda inanılmaz hassasım. Savaş, terör, şiddet, cahillik, tikiler... Bunlar beni deli ediyor. E bir de bilirsin, bizim kuşaktan olanların kafası biraz çatlaktır.

* Peki, ne zaman düzeleceksin?

- Müziğimi yapacağım, şarkılar söyleyeceğim, davul çalacağım, istediğim kostüm mağazamı açacağım, alacağım karavanımla her yeri dolaşacağım, göl kenarlarında yatıp kalkacağım. 40’lı yaşları geçince kumsalın kenarında, köpekler ve kedilerle dolu bir eve taşınıp, denize girip çıkacağım. Sokaklarında yalınayak dolaşabileceğim bir yerde düzeleceğim. Dışarıdan düzelmiş görünmesem de...

SEÇİM YAPMAM GEREKSE DAVULCULUĞU SEÇERDİM

* Eskiden beri davul çalmayı ne kadar çok sevdiğini biliyorum. Hatta o zamanlar sadece davulcu olacağını zannederken albüm yaptın, neden? Davulculuk ya da şarkıcılıktan birini seçmek zorunda kalsan bu hangisi olurdu?


- Bazı insanlar dünyaya birçok şeyi yapmak için gelmiştir, ben de onlardan biriyim. Ben davulcuyken her zaman şarkıcı da oldum. Bana hep albümüm çıkacağı zaman bir grubun arkasında davul çalamayacağım söylendi, bense hep bunu yapabileceğimi söyledim. ıki albümüm var ve 333 adında, 7 kadından oluşan, davul çaldığım özel bir proje var. Davul ya da şarkıcılık arasında seçim yapmam gerekseydi, davulculuğu seçerdim. Bir tık daha fazla mutlu oluyorum davul çalarken.

* Peki, ne olmak istiyorsun? Müzik doktoru mu?

- “Muhteşem olacağım, star olacağım” düşüncesiyle bu işlere atılmadım. Sahnede çok mutlu olduğum için bu işi yapıyorum. Müzikten başka bir şey düşünemiyorum. Sürekli beste, kayıt yapıyorum, davul çalışıyorum. Bunları mutlu olduğum için yapıyorum, birilerini geçmek için için değil. ıhtiyaç duyduğum için müzik yapıyorum.

YERDEN YERE VURSAYDIN BARİ!

* Çocuk yapacak mısın?


- Çocukları aşırı seviyorum. Bazen internetten iki yaşında davul çalan çocuklar görünce çığlıklar atıyorum. Davul çalan bir bebek var evde, düşünsene! Bu arada çocuğum olsa da ileride bebek evlat edinmek istiyorum. ınsanlar genelde çocuğu olamayınca evlat edinir, ama bu bencilliktir. Ben onun annesi olsun diye evlat edineceğim. Dört tane kedim var, onların bile üzerlerine aşırı titriyorum, çok iyi bakıyorum. Ama çocuğun daha vakti var. Özgürlüğüme çok düşkünüm. Arkadaşlarımın konserlerine gidiyorum, geziyorum. Bebek olunca bunları yapmak çok zor. Henüz hazır değilim. Çünkü bakıcı da istemiyorum...

* Peki, çocuğun sana benzerse ne yaparsın?

- Bu soru için de çoook teşekkür derim Ozan’cım, e yerden yere vursaydın beni! (Gülüyor) Bazı şeyleri benzesin, bazı şeyleri benzemesin. Mesela aşırı sabırsız, fazla değişken, dengesiz olmasın benim gibi. E benim kadar özgürlüğüne düşkün olmazsa da çok sevinirim. Geriye ne kaldı ki! Merhametli olmayı, müzisyen olmayı, kendi mutsuz olsa bile yanındaki insanlara kötü elektrik vermemeyi benden alabilir. Ama benim çocuğum yandı, her türlü ortamda çok deli yaşadığım için, her şeyi anlarım...

* Saç dibin çıktı mı Gökçe?

- Hahaha... Hayır, saç dibim çıkmadı. Çok eskiden ben de bunalıma girdiğimde saçlarımla oynardım. Her hafta başka bir renge boyadığım zamanları hatırlarım. Ya da sıkılıp, bunalıp gece kendim kestiğim zamanlar olurdu. Şu an o psikolojide değilim. O psikolojide olduğum zaman artık kendime başka uğraşlar buluyorum, saçlarıma acıyorum, dokunmuyorum.

SAHNEDE ENERJİ PATLAMASI YAŞIYORUM

Ozan Güven sordu Gökçe cevapladı

 ‘Aşk’la işini mi yapıyorsun, ‘iş’le aşkını mı?

- Aşkla işimi yapıyorum. ışime aşığım. Bütün zorluklarına rağmen ondan soğuyamıyorum. Eee aşk da böyle bir şey değil mi zaten... Bazen sahneden önce uyuklarım kuliste, “galiba çıkamayacağım” derim ama çıktığım an adeta bir enerji patlaması yaşarım. Sesim kısık değilse, inmek istemem.
    


Yorumları Göster
Yorumları Gizle