GeriKelebek Oyuncular havada uçtu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oyuncular havada uçtu

Oyuncular havada uçtu
refid:12753014 ilişkili resim dosyası

Sadık Şendil’in aynı adlı tiyatro oyunundan uyarlanan, başrolünde Nurgül Yeşilçay’ın oynadığı “7 Kocalı Hürmüz” için geri sayım başladı. 20 Kasım’da vizyona girecek filmin afişi hazırlandı, internet sitesi yayına başladı. Soundtrack albümü ise yolda!

FİLMDEN KARELER (FOTO-GALERİ)   

FİLMİN FRAGMANI / WEB TV

Yapımcılığını 5. Boyut Stüdyoları’nın üstlendiği “7 Kocalı Hürmüz”ün senaryosu, yazar Gürsel Korat tarafından Sadık şendil’e ait tiyatro eserine sadık kalınarak baştan kaleme alındı. Başrolünde Nurgül Yeşilçay’ın oynadığı filmde Gülse Birsel, Haluk Bilginer, Erkan Can, Memet Ali Alabora, Sarp Apak, Cengiz Küçükayvaz, Öner Erkan, Cem Karakaya, Müjdat Gezen, Erol Günaydın, Zihni Göktay, Halit Akçatepe, Betül Arım ve Çetin Sarıkartal da önemli rolleri üstlendi. 40 yıldır tamamı stüdyoda çekilen ilk film olma özelliğini taşıyan “7 Kocalı Hürmüz”, 20 Kasım’da izleyiciyle buluşacak.   

OYUNCULAR UÇTU
          
2,5 milyon dolara mâl olan filmin resmi web sitesi bir hafta önce yayına girdi. Kısa süre içinde 200 bin kişi tarafından ziyaret edilen sitede ayrıca filmin ilk görüntüleri de yayınlanmaya başlandı. 

Filmin afişini ise Hannan Yedilioğlu tasarladı. Afiş için, çekimler sırasında Vertigo ekibi tarafından 5. Boyut Stüdyoları’nda uçurma düzenekleri kuruldu. Havada uçurulan oyuncuların fotoğraflarını Sine Boran çekti.
     
ALBÜMDE AJDA VAR

“7 Kocalı Hürmüz”ün soundtrack albümü için de kollar sıvandı. Ender Akay ve Sunay Özgür’ün hazırladığı albümde, Nurgül Yeşilçay, Gülse Birsel, Haluk Bilginer, Sarp Apak ve Öner Erkan gibi oyuncuların yanı sıra filmde de rol alan Vokaliz grubu ile Müge Zümrütbel, eğlenceli şarkılar seslendirdi.
DMC Müzik ve 5. Boyut işbirliği ile hazırlanan albümün sürprizi ise Ajda Pekkan oldu. Pekkan’ın seslendirdiği bir şarkının da yer alacağı çalışma, iki kliple piyasaya sürülecek.

FİLMİN KONUSU

1800’lü yıllarda ıstanbul’un Taşkasap Mahallesi’nde geçen “7 Kocalı Hürmüz”, ekonomik sıkıntılar nedeniyle ihtiyaçlarını kocaları arasında paylaştıran Hürmüz’ün yaşantısını anlatıyor. Ancak Hürmüz berber eşinin dükkanında gördüğü doktora vurulunca işler karışıyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle