GeriKelebek Oscar gecesinde ’krallara layık’ menü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oscar gecesinde ’krallara layık’ menü

Tüm dünyanın merakla beklediği 78’inci Oscar ödülleri için geri sayım başladı. 5 Mart gecesi Hollywood’daki ünlü Kodak Theatere’da yapılacak ödül töreninin gecesinde ’Governors Ballroom’ salonunda düzenlenecek resmi ödül yemeğinin menüsü de belli oldu. Menüde siyah havyar, Oscar heykeli şeklinde kesilmiş somon balığı ve ıspanaklı istakoz bulunuyor.

Amerikan Sinema Bilimleri ve Sanatları Akademisi’nin bu yıl 78’incisini düzenleyeceği Oscar Ödül Töreni’ne katılacak yıldızları ünlü şef Wolfang Punk tarafından hazırlanmış bir ziyafet bekliyor.

ALTIN TOZU BİLE 24 AYAR

Konuklar geceye kereviz ve Fiji elması karışımı bir çorbayla başlayacak. Çorbanın üstüne ise 24 ayar altın parçacıkları serpiştirilmiş olacak. Şampanya içilecek masalarda Oscar heykeli şeklinde kesilmiş somon balığı dilimleri, ufak mantarlar içinde havyar, ıspanakla doldurulmuş tatlı istakoz parçaları, marine edilmiş karidesler bulunacak.

Ana yemekte siyah rizotto ile tavada pişirilmiş organik tavuk servis edilecek. Ünlüler son olarak ’Oscar Sweet Fantasy’ adlı tatlıyı yiyecek. Davetlilere, girişte üstü 14 ayar altınla kaplanmış Oscar heykelciği şeklinde çikolatalar hediye edilecek.

MASA DÜZENİ DE HAZIR

Oscar gecesinde verilecek yemek için masa ve salon düzeni de şimdiden hazırlandı. Bu yılki salon tasarımında, ışığın gücü kullanılarak çarpıcı bir dekor yaratılacak. Salon, gökkuşağının renklerinde olacak ve bu renkler 10 saniyede bir değişecek. ;

Ödül gecesinde dağıtılacak altın kaplama Oscar heykelleri halen Hollywood’da sergileniyor. Bu kapsamda 50 heykel görücüye çıkarıldı ancak 5 Mart gecesi, kazananların anons edileceği zarflar açılana kadar toplam kaç ödül dağıtılacağı bilinemeyecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle