GeriKelebek Ortaylı’nın koltuğu Haluk Dursun’un
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ortaylı’nın koltuğu Haluk Dursun’un

Ortaylı’nın koltuğu Haluk Dursun’un
refid:21008079-spot ilişkili resim dosyası

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İlber Ortaylı’nın yaş haddinden emekli olmasıyla boşalan Topkapı Sarayı Müzesi Başkanlığı görevine Ayasofya Müzesi Başkanı Doç. Dr. Haluk Dursun’un getirileceğini açıkladı.

Yedi yıldır Topkapı Sarayı Müzesi Başkanlığı yapan ve haziran ayında yaş haddinden dolayı görevinden ayrılan Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın yerine Doç. Dr. Haluk Dursun getiriliyor.

Haziran ayından bu yana müdürlük koltuğu vekaleten yürütülen müzenin başkanlığı için Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’dan beklenen açıklama geldi. Günay, yaptığı açıklamada, yaklaşık yedi yıldır Ayasofya Müze Başkanlığı görevini sürdüren Haluk Dursun’un, görevinden ayrılan İlber Ortaylı’nın yerine Topkapı Sarayı Müzesi Başkanlığı’na getirileceğini belirtti.

Obama’ya Ayasofya Müzesi’ni gezdirmişti

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sonçağ ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Bölümü mezunu olan Dursun, İBB Kültür A.Ş. Genel Müdür Danışmanı olarak da görev aldı. Miniatürk Projesi’nin hazırlanmasına katkıda bulunan Dursun, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın talebiyle Ayasofya Müzesi Başkanlığı görevini yürüttü. Amerikan Başkanı Obama’nın Türkiye ziyaretinde, Obama’ya Ayasofya Müzesi’ni gezdiren isim ise yine Haluk Dursun’du.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle