GeriKelebek Ortaçgil'den görev şehidi anısına konser
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ortaçgil'den görev şehidi anısına konser

Ortaçgil'den görev şehidi anısına konser
refid:21485311 ilişkili resim dosyası

İstanbul Tabip Odası, görev başında uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Dr. Ersin Arslan'ın anısını yaşatmak, ailesiyle dayanışmak, sağlıkta şiddete karşı ses vermek için 24 Eylül Pazartesi günü Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda konser düzenliyor. Konserde Bülent Ortaçgil'in yanı sıra Erkan Oğur ve Birsen Tezer de konuk sanatçı olarak yer alacak.

Bilindiği gibi sağlık çalışanlarına yönelik sözlü ve fiziki şiddet adeta gündelik hayatımızın bir parçası haline getirildi. Zorlu koşullar altında ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan biz sağlık çalışanları sağlıkta yaşanan sorunların sorumlusu olarak gösterildikçe, mesleğimiz itibarsızlaştırıldıkça şiddetin de sıklığı ve dozu arttı. Tüm uyarılarımıza rağmen korkulan oldu ve Gaziantep’te görev yapmakta olan gencecik bir meslektaşımız; Dr. Ersin Arslan taammüden bir cinayetle, yaşamdan ve sevdiklerinden koparıldı.

Her birimiz onda bir parça kendimizi bulduk, hepimiz içimizde O’nu ve acısını hissettik, hep birlikte bir isyan duygusuyla, kızgınlıkla, üzüntüyle kendimizi ifade ettik. “Sağlıkta Şiddet Son Bulsun” diyerek sokaklara, caddelere taştık. O günlerde bir de söz verdik kendimize ve meslektaşlarımıza “Unutmayacağız, Unutturmayacağız! Sağlıkta Şiddete Karşı Taleplerimizin Takipçisi Olacağız” dedik.

O gün verdiğimiz bu sözün bir gereği olarak, Dr. Ersin Arslan’ın ailesiyle dayanışmak, “Sağlıkta Şiddete Dur” demek için Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda bir Dayanışma Konseri gerçekleştiriyoruz. Değerli sanatçımız Bülent Ortaçgil’in 40 kişilik bir senfoni orkestrasıyla sahne alacağı, Erkan Oğur ve Birsen Tezer’in de konuk sanatçı olarak yer alacağı konserden elde edilecek tüm gelir oğullarını genç yaşta kaybeden Dr. Ersin Arslan’ın ailesine aktarılacak. Konserde Dr. Ersin Arslan’ın hayatı ve hekime yönelik şiddetle ilgili sinevizyon gösterimleri de yapılacak. 

NEREDE: Harbiye Açıkhava Tiyatrosu
NE ZAMAN:  24 Eylül 2012, Pazartesi, Saat: 20.30

Ortaçgilden görev şehidi anısına konser


Yorumları Göster
Yorumları Gizle