GeriKelebek Onur Saylak kimdir?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Onur Saylak kimdir?

Onur Saylak kimdir?

Onur Saylak ve Tuba Büyüküstün, 6 yıllık evliliklerini 5 Haziran Pazartesi günü noktaladı. Boşanma haberi ardından Vatanım Sensin’in Miralay Tevfik’i Onur Saylak’ın özel yaşamı merak konusu oldu. Peki, Vatanım Sensin’deki rolüyle tüm dikkatleri üzerine çeken Onur Saylak kimdir, kaç yaşında?

Aslen Ankaralı olan Arif Onur Saylak , 12 Mayıs 1977 yılında doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde eğitim gördü. Üniversiteden ayrılarak şansını tamamen farklı bir alan olan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde denedi. Üniversite yıllarında tiyatro kulübüne katılan Onur Saylak, amatör tiyatro oyunlarında yer aldı. Bundan sonra hayatının geri kalanını aktör olarak sürdürmeye karar verdi ve Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı. Bilkent Üniversitesi’nde eğitim gördüğü süre boyunca Ankara Devlet Tiyatrolarında Getto ve Üç Kuruşluk Opera oyunlarında, ve Bilkent Tiyatrosunda Nazım Hikmet’in Her Şeye Rağmen adlı oyunu da dahil birkaç tiyatro oyununda yer aldı.

Pek çok dizi projesinde yer alan Onur Saylak, Kod Adı dizisiyle izleyici kitlesini genişletti. Ayrıca TED Koleji’nde tiyatro yönetmeni olarak da çalıştı. Sesinin şarkı söylemeye uygun olmasından dolayı üniversite korosunda yer aldı ve müzikal tiyatro ile ilgilendi (Biedermann ve Kundakçılar). Bazı tiyatro oyunları için şarkı sözleri yazdı. TRT 2 televizyonunda Hadi Gidelim (2003) isimli 13 bölümlük bir gençlik programı sundu. Farklı sanat dallarında kendisini gösteren Onur Saylak, sinema dünyasına ise 6 Haziran 2008 tarihinde 15. Altın Koza Film Festivali kapsamında ilk kez gösterime giren ve aynı zamanda en iyi film ödülünü kazanan Sonbahar adlı sinema filmiyle adım attı. Daha sonra Güz Sancısı filminde de rol aldı 2009 yılında ise Yılmaz Güney Özel Ödülü alan Nesli Çölgeçen'in yönettiği Denizden Gelen filminde başrolde oynadı. 28 Temmuz 2011 tarihinde Fransa’nın Başkenti Paris’de kendisi gibi oyuncu olan Tuba Büyüküstün ile evlendi. 5 Haziran 2017’de Tuba Büyüküstün’den boşanan Onur Saylak’ın bu evlilikten ikiz kızları var.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle