GeriKelebek Onu öldürecektim yalvardı, vazgeçtim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  59
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Onu öldürecektim yalvardı, vazgeçtim

Birlikte yaşadığı M.K’nın vücuduna ismini kazıyan Dursun Onat’ı Hürriyet buldu. Onat, 'Amacım öldürmekti, ancak çok yalvardığı için acıyıp vazgeçtim' diye konuştu.

EŞİNİN vücudunu jilet ve bıçakla doğrayarak ismini kazıyan ve on gündür polisin her yerde aradığı Dursun Onat’ı Hürriyet buldu. Telefonla ulaştığımız Onat,Amacım öldürmekti, ancak çok yalvardığı için acıyıp son anda vazgeçtim’ dedi ve üç aylık eşini, aldatmasından şüphelendiği için ders vermek amacıyla ‘kestiğini’ söyledi. Eşlerinin sürekli kendisini terk ettiğini, M.K.’yı sağ bıraktığı için de pişman olduğunu belirten ve zaman-zaman birbiriyle çelişen açıklamalarda bulunan Onat, Hürriyet muhabirine şunları söyledi:

SEVGİLİSİYLE GÖRDÜM, YAPTIM

Eşimle düğün dernek yaparak evlendik. Ev kiraladım. Komşularım, karımı eski sevgilisiyle arabada görmüşler. Ben de mahallede gördüm, hatta taksi ile yetişmeye çalıştım ama yakalayamadım. Ders vermek için yaptım. Aslında öldürecektim ama çok yalvardı. Son anda vazgeçtim. Acıdım yani. Dayak sırasında kendisi de görüştüklerini itiraf etti, sohbet ettiklerini söyledi. Gerçekten öldürecektim, yalvarışlarına acıdım. Başımdan çok olaylar geçti. Bana çıngıraklı yılanlar düşüyor. Cinnet geçirdim. İhanetin bedeli olarak yazı yazdım.

EŞLERİM TERK ETTİ

Kızın yaşı küçüktü ve çok iyiydi, birbirimizi çok seviyorduk, hem de aşırı çok seviyorduk. Fırsatçı insan olsam, onu kesmem o hale sokmazdım. Hep mutsuz evlilikler yaşadım, eşlerim hep beni terk etti. Bunalıma girdim. Arandığımı biliyorum, çıkmazdayım, yakalanacağımı biliyorum. Her gün korku ile yaşıyorum. Çok pişman oldum yaptığıma. Amacıma da aslında ulaşamadım. Keşke bunları yapmadan öldürseydim mertçe, aslanlar gibi yatıp çıkardım.

Evlilik hatırası

Dursun Onat ve M.K.’nın düğün sonrası stüdyoda çekilen evlilik fotoğraflarında çift, şimşek ve yıldırımlar arasında uzay gemisinden inerek dünya evine giriyor. Ancak fotoğraflarına bu kadar özenip imam nikahı yaptıran çiftin bu mutluluğu uzun sürmedi. Eşinin kendisini aldattığını düşünen Onat, genç kızın tüm vücudunu jiletle doğradı.

İşkence ve öldürmeye teşebbüsten yargılanır

AVUKAT Nusret Güler’
e göre, Dursun Onat yakalanıp adalete teslim edildiği takdirde, Yeni TCK’nın 86. maddesine göre ‘işkence yapmak’ suçundan 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanır. Ayrıca öldürmeye teşebbüs suçundan da dava açıldığı takdirde Yeni TCK’nın 81. ve 35. maddelerine göre 13 yıldan ömür boyuna kadar hapis istemiyle yargılanabilir.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Bu kişi koğuştaki arkadaşına da ‘Dursunum’ yazar

GENÇ
kızın uğradığı işkence olayını değerlendiren Dr. Servet Ünsal, ‘Bunu yapan kişi hemen tutuklanıp psikiyatri tedavisi uygulanmalı. Yoksa bu adam koğuştaki arkadaşına da ‘Dursunum’ yazar. Kişilik bozukluğu olan bir kimse tarafından yapılmış, kesinlikle tedavi altına alınması şart’ dedi. Mağdur M.K.’nın da psikiyatrik tedavi görmesi gerektiğini belirten Ünsal, şunları ekledi: ‘Dövme izleri kesinlikle geçmez. Çünkü derinin üstü değil canlı derilere yani Dermis katmanına geçmiş, epidermisi hasar görmüş. Plastik ve rekonstrüktif cerrahi ile hasar aza indirilir ama tümüyle iyileşme olmaz.’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle