GeriKelebek Onu chat'ten nasıl uzaklaştırırsın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Onu chat'ten nasıl uzaklaştırırsın

Sevgilin zamanını büyük bir bölümünü chat yaparak mı geçiriyor? Merak etme, onu bu zararlı alışkanlığından kısa sürede vazgeçirebilirsin.

 

Sevglin zamanının çoğunu bilgisayarın karşısında mı geçiriyor? “Dışarıda olmasından daha iyi. En azından nerede olduğunu biliyorum” diye düşünüyorsan, pek de hoşuna gitmeyecek gerçeklerle yüzleşmelisin: Çoğu erkek çapkınlıklarını artık internette yapıyor, sanal ortamda kendilerini yalnız bir romantik prens gibi tanıtıp sanal aşklar yaşıyorlar. Üstelik bunu apmaları hiç de zor değil, çünkü sanal alem, kendilerine yeni arkadaşlar arayan kızlar ve erkeklerle dolu. Bu kızlardan biri her an erkek arkadaşının da karşısına çıkabilir, onu  senden çalabilir. Bu yüzden sevgilini hemen “Yonja”, “80630”, “hi5” gibi chat sitelerinden uzaklaştırmalı, sosyal aktivitelerle gerçek yaşama dönmesini sağlamalısın. Neler mi yapabilirsin?


Modunu değiştir

Önce kendine şu soruyu sor: Neden chat yapıyor? Demek ki, hayatında yolunda gitmeyen şeyler var. Ya yeteri kadar arkadaşı yok, ya dertlerini kimseye anlatmıyor ya da çok utangaç. Cevabı bulduktan sonra stratejini belirleyebilir, onun modunu değiştirecek çözümler üretebilirsin. Ona daha fazla vakit ayırarak ve yeni arkadaşlar edinmesini sağlayarak ilişkiniz üzerindeki kara bulutları dağıtabilirsin. Ama bunun çok kolay ve kısa süreç olmayacağını da baştan bilmelisin.


Aktiviteler bul

Onu sinemaya davet et, konserlere çağır, festivallere götür… Mümkün olduğunca evden uzak tut. Ayrıca hafta sonları için tüm gün sürecek ilginç planlar yap. Havuza, denize gitmek, piknik yapmak gibi… Arkadaşlarınızla birlikte Tabu, Monopoly, Boggle gibi oyunlar oynayarak da eğlenceli vakit geçirebilir, sosyalliği gerçek yaşamda bulabilirsiniz! “Lost”, “Heroes”, “Prison Break” gibi dizilere sarmasını da sağlayabilirsinin!


Oyun oyna

Ona keyif alacağı bilgisayar oyunları hediye etmeye ne dersin? Ama bu o kadar da basit bi iş değil. Kimi erkek araba yarışlarına karşı koyamıyor, kimi futbola, kimisi strateji oyunlarına… Önce onun zaaflarını keşfet, sonra da oyunu seç. Bu durumda yeni çıkan bilgisayar oyunlarını senni de takip etmen gerekiyor.


Hikayeler anlat

Sanal aşklara güven olmayacağını her fırsatta dile getirmelisin. “Bugün ezgi netten tanıştığı bir çocukla buluşmaya gitti. 30 yaşında bir kroyla karşılaşmış! Tabii hiç tanışmadan oradan kaçmış. Bir daha asla chat yapmayacağım diyor?” tarzında hikayeler uydurabilir, erkek arkadaşının gözünü korkutabilirsin!


Bağlantısını sabote et

Eline makas alıp internet kablosunu kesmenden bahsetmiyoruz! Senin daha zekice taktikler bulman gerek. İşte birkaç öneri…
• Ailesini kendinden taraf yapmak için, onlara internetin tehlikelerinden ve adsl faturalarının yüksekliğinden bahset.
• Bilgisayar başında olduğunu bildiğin saatlerde onu sık sık ara ve kafasını kurcalayacak sorular sor. “2002 yılında hangi takım şampiyon olmuştu”, “Peki şampiyonluk golünü kim atmıştı”gibi.  Bu soruların cevaplarını bulana kadar, onu oyalamış olursun!


Kardeşini tavla

Tüm bu yolları denedikten sonra hala onu vazgeçiremediysen, eve bir ajan sok. Kardeşi, bu iş için biçilmiş kaftan. Sonuçta senin her an onun yanında olman mümkün değil. Ama kardeşi senin için onu takibe alabilir.

Kardeşi yoksa da, iş başa düşüyor. Listesinde kimlerin olduğunu görmek için sen de o sitelere üye olabilirsin. Hem belki bu şekilde o da seni kıskanır ve sanal aşklarla uğraşmak yerine, gerçek aşkının hemen yanında olduğunun farkına varır. Varmazsa da, onu sanal bir kıza kaptırdığını sakın düşünme. Seni hiç tamımadığı bir kız için terk edyorsa, seni hiç tanımamış demektir!


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle