GeriKelebek Önce partnere bakarım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Önce partnere bakarım

Önce partnere bakarım
refid:19656792 ilişkili resim dosyası

Melekler Korusun’un Özgür kızı, Ay Büyürken filminin Leyla’sı… Selin Şekerci ile ailevi konulardan oyunculuğa başladığı yıllara, Ay Büyürken Uyuyamam filminden yeni projesi Ben Yaparım programına kadar bir dolu konuda sohbet ettik.

8 yaşına kadar bale yapan Şekerci, geçirdiği trafik kazası sonucu çok sevdiği baleden uzaklaşmak zorunda kalır. Annesinin tiyatro kursuna gitme önerisi ile oyunculuk serüveni başlar. Konservatuar mezunu olmayan genç oyuncu önce İzmir’de özel bir tiyatroda, ardından Devlet Tiyatrosu’nda yer alır. Televizyon ile tanışması ise cast ajansından gelen bir teklifle gerçekleşir.

“Ben Yaparım adlı bir program sunacağım”                           

Yakın zamanda bir proje var mı?  
Sinema filmini çekerken birçoğunu reddetmiştim, sonrasında da içime sinen bir iş olmadı. Ama TRT Okul için “Ben Yaparım” adlı bir program yapacağız. Çekimler 6 Ocak’ta başlıyor. Kanal bu yılın başlarında yayınlayacağını söyledi ama net bir tarih yok tabii.

2 kişinin sunduğu (ben ve Mert Öner) ve Türkiye’deki şehirlere özgü her şeyi kapsayan bir formatı var. Mesela Trabzon’da balık çorbası mı meşhur, sunucular oraya gidip kendileri yapıyor. Kimi zaman becerebilirken kimi zaman enteresan şeyler yaşanıyor, biraz doğaçlama biraz çekişme var işin içinde. İlk durağımız Antakya, mozaik yapacağız orada. 2. durak ise Türkiye’de en çok çöp toplayan çocuk sayısına sahip olan Adana. Biz de gidip onlarla çöp toplayacağız. Biraz da sosyal mesaj kaygısı güdüyorum galiba, o yüzden böyle bir format olması benim tercihim.

Gelen projeleri neye göre seçiyorsun?  

Partnerim kim, kimler oynuyor, yapım şirketi kim, senaryo nasıl? Bunlara bakıyorum. Bu sezon yapmak istemediğim işlerin senaryosu çok kötü olduğu için yapmak istemedim. “Ben bunun altına elimi sokamam” dediğim her iş de başarısız oldu. Oradaki oyuncu arkadaşlarım birbirlerine güvenip girdiler tabii bu işlere ama seyirci artık seçici ve kurguyu hemen çözüyorlar. Senaryodaki ya da dekordaki aksaklığı fark ediyor haliyle. Yeni bir yapılanma lazım, artık entrikalar işlemiyor.

RÖPORTAJIN DEVAMI HÜRRİYET AİLE'DE

                                                                                
                                                                                                                                                     


Yorumları Göster
Yorumları Gizle