GeriKelebek Önce Adana’da sonra Varşova’da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Önce Adana’da sonra Varşova’da

Önce Adana’da sonra Varşova’da
refid:21490534 ilişkili resim dosyası

Yönetmenliğini ve senaristliğini Filiz Alpgezmen’in üstlendiği, başrollerinde Sezin Akbaşoğulları ve Caner Cindorum’un yer aldığı Yabancı, ilk gösterimini Altın Koza Film Festivali’nde bugün yapacak. Film ardından Varşova Film Festivali’nde yarışacak.

Adana Altın Koza Film Festivali’nin ulusal yarışma bölümünde gelecek hafta sahnelenecek olan Filiz Alpgezmen’in filmi Yabancı, dünya prömiyerini ise 28. Varşova Film Festivali’nde gerçekleştirecek.

YABANCI FİLMİNDEN FOTOĞRAFLAR

FİLMİN FRAGMANI - WEB TV

Senaristliğini ve yönetmenliğini Filiz Alpgezmen’in yaptığı Yabancı, 12-21 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 28. Varşova Film Festivali’ne Türkiye’den kabul edilen tek film oldu.

Yönetmenlerin ilk ve ikinci filmlerinin yarıştığı bölümde gösterilecek olan filmin hem senarist ve yönetmeni Alpgezmen ile başrol oyuncusu Caner Cindoruk Adanalı.

İLK GÖSTERİM ADANA'DA

/images/100/0x0/55ea68aaf018fbb8f87dffbf

Yabancı Türkiye prömiyerini ise 18 Eylül’de bu sene 19.su gerçekleştirilecek olan Adana Altın Koza Film Festivali’nde ulusal yarışma bölümünde yapacak. 17-23 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan festivalin ulusal yarışma bölümünde usta yönetmenlerin son işleri ve son dönemin öne çıkan filmleriyle beraber yarışacak.

Yapımcılığını Eylem Akın ve Ali Alpgezmen’in yaptığı, Paris’ten İstanbul’a babasını gömmeye gelen genç bir kadının hikayesinin anlatıldığı Yabancı’nın başrollerini Sezin Akbaşoğulları ve Caner Cindoruk paylaşıyor. Serkan Keskin, Selen Uçer, Xavier Clion, Enginay Gültekin ve Güzide Balcı gibi önemli oyuncuların da yer aldığı filmde, Sezin Akbaşoğulları’nın Fransız kültürü ve dili üzerine birlikte çalıştığı Ülkü Duru da sürpriz bir rolde görev alıyor.

KAYIP ÇOCUKLUK 

Yabancı, Özgür ve Ferhat karakterleri üzerinden Türkiye’ye, İstanbul’a ve cesaretiyle koca bir ülkeyi sarsan neslin doğarken yabancılığa mahkum edilmiş kayıp çocuklarına farklı bir bakış sunuyor.

21 Aralık’ta Tiglon’un dağıtımıyla vizyona girmesi planlanan “Yabancı”nın çekimleri geçtiğimiz yaz aylarında İstanbul ve Fransa’da gerçekleştirildi. Filmin görüntü yönetmenliğini Özgür Polat, kurgusunu ise Çiçek Kahraman yaptı. Ses tasarımını Umut Şenyol’un üstlendiği filmin özgün müziğini Barış Dokuzer yaparken, “Yabancı”nın post prodük¬siyon sürecini Murat Can Tura yürüttü.

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle