GeriKelebek Ok gibi kaşlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ok gibi kaşlar

Tempo Dergisi, bu haftaki sayısında bakışlara anlam veren, gözlerdeki ifadeyi belirginleştiren ‘kaşlar’daki son modayı konu alıyor. Sevgilinin yay gibi kaşları için şiirler yazılmış, ‘kara kaşlı yar’ için şarkılar söylenmiştir. Artık devir değişti. Şimdi Mr. Spock'ın kaşlarını andıran, ‘ok’ misali kaşlar moda. Bu ‘uniseks’ trend, tüm gençleri etkisi altına alacak gibi görünüyor.

Kaşlarınız çok gürse biraz almanızda yarar var. (Eğer Mr. Spock olduktan sonra bile kaşlarınızın Türklüğünüzü ele vermesini istemiyorsanız!) İkinci aşama, kaşlarınızı ya kaş renginize uygun bir kalemle yukarı doğru çizmek ya da kaşlarınızın yarısını kazıttıktan sonra kalemle diğer yarısını belirginleştirmek. İkincisi daha etkili ama gündelik hayatta sizi uğraştırabilir. Kaşın yarısını çizmeden sokağa çıkmanız durumunda, çevrenizdekileri eğlendireceğiniz kesin. Kaşlarınız şekilsizse, işiniz biraz zor. Kaş kaldırma işlemini kuaförünüze veya bir makyöze bıraksanız iyi olur. Mr. Spock gibi görünmek için bıçak altına yatmaktan çekinmiyorsanız, estetik uzmanlarına, plastik cerrahlara başvurabilirsiniz. Bu size biraz daha pahalıya patlayacaktır. Herkesin kaş yapısı farklı olduğu için, bu operasyonun fiyatı kaşlara göre değişiyor.

Kaşlarını yukarı kaldırmak için bıçak altına yatanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Plastik Cerrah Prof. Dr. Namık Baran, çoğu kez yaşlılara uyguladığı ‘kaş lifting’e gençlerin de ilgi duyduğunu söylüyor. Her kaşını kaldırtmak isteyene ‘evet’ demediğini belirten ünlü cerrah, güzelleşmek uğruna ‘soytarı’ gibi görünmenin yanlış olduğu görüşünde.Yorumları Göster
Yorumları Gizle